×
×

جذب ۵ پزشک متخصص جدید به مراکز درمانی خراسان شمالی

 • کد نوشته: 37911
 • ۱۴۰۲-۰۳-۰۴
 • ۰
 • ایسنا/خراسان شمالی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از جذب ۵ پزشک متخصص جدید به مراکز درمانی این استان خبر داد. دکتر جواد شاهین فر در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: تأمین نیروی انسانی برای دستیابی به عدالت در سلامت، اهمیت ویژه‌ای دارد که تعدادی پزشک متخصص به استان در اردیبهشت امسال جذب […]

  جذب ۵ پزشک متخصص جدید به مراکز درمانی خراسان شمالی
 • تبلیغ هدفمند

  ایسنا/خراسان شمالی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از جذب ۵ پزشک متخصص جدید به مراکز درمانی این استان خبر داد.

  دکتر جواد شاهین فر در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: تأمین نیروی انسانی برای دستیابی به عدالت در سلامت، اهمیت ویژه‌ای دارد که تعدادی پزشک متخصص به استان در اردیبهشت امسال جذب شد.

  وی گفت: این پزشکان شامل طب فیزیک توانبخشی، دو پزشک عفونی و قلب و پوست است که پزشکان عفونی در بیمارستان‌های امام حسن(ع) بجنورد و خاتم الانبیاء شیروان، پزشک قلب و طب فیزیک در بیمارستان خاتم الانبیاء شیروان و پزشک پوست در بیمارستان امام حسن(ع) و کلینیک امام رضا(ع) بجنورد مستقر شده‌اند.

  شاهین فر با بیان اینکه برای نخستین‌بار متناسب با ضرورت و نیاز استان پزشک پوست خانم به بیمارستان‌های مرکز استان اختصاص یافته است تا چالش‌های این حوزه برطرف و رضایتمندی عمومی کسب شود، افزود: پیش از این بانوان برای برخی مسائل پوستی ویژه بانوان به سایر شهرها و استان‌ها مراجعه می‌کردند.

  وی با اشاره به اینکه سال گذشته نیز ۶۲ پزشک متخصص به استان اختصاص یافته که در بیمارستان‌های استان توزیع شده‌اند، یادآوری کرد: دسترسی به پزشکان به‌ عنوان ارائه ‌دهندگان خدمات پایه‌ سلامت، یکی از مهم‌ترین مسائلی است که سطح دسترسی مردم به خصوص در مناطق محروم به خدمات درمانی را تعیین می‌کند.

  این مقام مسئول با اشاره به اینکه موضوع عدالت در دسترسی به خدمات و توجه به حقوق اساسی مردم از محورهای برنامه‌ها و اقدامات کنونی دانشگاه است، افزود: پیشروی به سمت عدالت در سلامت و کنترل بهینه هزینه‌های نظام سلامت نیازمند تأمین نیروی انسانی کافی به ویژه در مناطق محروم است و دانشگاه علوم پزشکی با شناخت این ضرورت و کمبودهای موجود در این بخش، مستمرا جبران کاستی‌های موجود را در سطح کلان و با حضور مستمر در وزارت متبوع پیگیری می‌کند.

  وی با اشاره به ضرورت توجه به ماندگاری پزشکان متخصص در استان، تأکید کرد: بنا به ضرورت و در راستای اجرای برنامه‌های این بخش، پانسیون با تجهیزات کامل و کمک هزینه تأمین مسکن و علی‌الحساب کارانه بدو ورود به متخصصان جدید الورود تعلق گرفته و پرداخت شده است.

  سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی بیان کرد: یکی از دغدغه‌های اصلی مجموعه سلامت در استان تأمین پزشک متخصص است و در همین راستا نیز تعاملات و مکاتباتی را در سطح کلان پیگیری می‌کند که خوشبختانه بخشی از این نیاز به استان اختصاص داده شده است.

  وی گفت: اکنون ۳۲ پزشک فوق تخصص و ۲۳۷ پزشک متخصص در بیمارستان‌های استان مشغول به ارائه خدمت هستند.

  انتهای پیام

  برچسب ها

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *