×
×

افتتاح ۳ کارگاه تولید صنایع‌دستی در خراسان شمالی

 • کد نوشته: 38079
 • ۱۴۰۲-۰۳-۱۳
 • ۰
 • ایسنا/خراسان شمالی معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: به مناسبت هفته صنایع‌دستی ۳ کارگاه تولید صنایع‌دستی در شهرستان بجنورد افتتاح می‌شود. پروانه کلاته در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با راه‌اندازی این کارگاه‌ها برای ۳۵ نفر به طور مستقیم و صورت غیرمستقیم ایجاد […]

  افتتاح ۳ کارگاه تولید صنایع‌دستی در خراسان شمالی
 • تبلیغ هدفمند

  ایسنا/خراسان شمالی معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: به مناسبت هفته صنایع‌دستی ۳ کارگاه تولید صنایع‌دستی در شهرستان بجنورد افتتاح می‌شود.

  پروانه کلاته در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با راه‌اندازی این کارگاه‌ها برای ۳۵ نفر به طور مستقیم و صورت غیرمستقیم ایجاد اشتغال شده است.

  وی تصریح کرد: این کارگاه‌ها شامل رنگرزی سنتی و قالیشویی فرش‌های دستبافت، کارگاه نساجی سنتی، کارگاه تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی و زیورآلات است.

  کلاته افزود: در حال حاضر بیش از ۱۸ صنعتگر در ۶۹ رشته فعال صنایع‌دستی شامل دست بافته‌های داری، نساجی سنتی، ساخت سازهای سنتی، سراجی سنتی و… در استان فعالیت می‌کنند.

  وی در ادامه تعداد تولیدکنندگان صنایع دستی در این استان را ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرد.

  به گفته معاون اداره کل صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ۴ اثر صنایع دستی در این استان نیز دارای مهر اصالت یونسکو است.

  وی خاطرنشان کرد: ۸۵ درصد از تولیدکنندگان صنایع دستی در خراسان شمالی محصولات خود را به صورت سنتی به فروش می رسانند.

  انتهای پیام

  برچسب ها

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *