×
×

زائران مراقب پیام های جعلی درخواست وجه باشند

 • کد نوشته: 43899
 • ۱۴۰۲-۰۶-۰۷
 • ۰
 • رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه در خصوص کلاه‌برداری با عنوان درخواست واریز وجه فوری از اکانت‌های جعلی و مشابه زائرین اباعبدالله الحسین (ع) هشدار داد. پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی عباسی کسانی، رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه در تشریح این خبر گفت: با توجه به ایام اربعین اباعبدالله الحسین (ع) و شروع حرکت […]

  زائران مراقب پیام های جعلی درخواست وجه باشند
 • تبلیغ هدفمند

  رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه در خصوص کلاه‌برداری با عنوان درخواست واریز وجه فوری از اکانت‌های جعلی و مشابه زائرین اباعبدالله الحسین (ع) هشدار داد.

  پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی عباسی کسانی، رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه در تشریح این خبر گفت: با توجه به ایام اربعین اباعبدالله الحسین (ع) و شروع حرکت زائرین این امام عزیز برخی از مجرمین با سوء‌استفاده از بستر ایجادشده برای دوستان و آشنایان زائر عزیز پیام درخواست کمک مالی ارسال می‌کنند.

  وی افزود: در این روش از کلاه‌برداری مجرمان سایبری با سوءاستفاده از عدم آگاهی بعضی از زائرین به اصول امنیتی و با دسترسی غیرمجاز به صفحات آنان در شبکه‌های اجتماعی و یا با ایجاد صفحه جعلی مشابه به زائر اصلی و یا حتی معرفی خود به‌عنوان دوست و همراه زائر اقدام به ارسال پیام به مخاطبین و دنبال کنندگان وی کرده و از آن‌ها درخواست واریز وجه و کمک مالی به‌صورت فوری می‌کنند.

  این مقام انتظامی در ادامه عنوان کرد: متأسفانه دوستان و آشنایان زوار به پیام‌های ارسالی اعتماد کرده و مبلغ درخواستی را به شماره‌حساب اعلامی واریز می‌کنند بدون اینکه اطلاعی از صحت این درخواست داشته باشند.

  سرهنگ کسانی در توصیه به شهروندان گفت: در صورتی با چنین پیام و یا تماس‌هایی از طرف زائرین عزیز روبرو شدید عجولانه برخورد نکرده چراکه ممکن است آن صفحه جعلی بوده و یا مورد دسترسی غیرمجاز قرارگرفته باشد، اول موضوع را بررسی و در صورت صحت اقدام به واریز وجه کنید.

  رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: پلیس فتا به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی و یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ با ما در میان بگذارند.
   

  برچسب ها

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *