استاندار گلستان گفت: پیشرفت‌های بدست آمده در استان گلستان در موضوعات مختلف حاصل وحدت و همدلی دستگاه اجرایی و دستگاه قضایی استان گلستان است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گلستان، دکتر علی‌محمد زنگانه در دیدار شورای قضایی استان که به مناسبت گرامیداشت هفته دولت انجام شد، اظهار کرد: پیشرفت‌های حاصل شده در گلستان نتیجه […]

پیشرفت‌های حاصل شده در گلستان نتیجه وحدت دستگاه قضایی و اجرایی است

 

استاندار گلستان گفت: پیشرفت‌های بدست آمده در استان گلستان در موضوعات مختلف حاصل وحدت و همدلی دستگاه اجرایی و دستگاه قضایی استان گلستان است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گلستان، دکتر علی‌محمد زنگانه در دیدار شورای قضایی استان که به مناسبت گرامیداشت هفته دولت انجام شد، اظهار کرد: پیشرفت‌های حاصل شده در گلستان نتیجه وحدت دستگاه قضایی و اجرایی است.

وی ادامه داد: دشمن همیشه هر زمان و در هر جایی که پیشرفت کشور را دیده، سعی کرده در پیشرفت خلل ایجاد کند.

زنگانه گفت: حضور پرقدرت عزیزان در دستگاه قضایی مایه دلگرمی برای تامین امنیت در استان گلستان است که از تلاش همه عزیزان در دستگاه قضایی استان تشکر می‌کنم.

استاندار گلستان تصریح کرد: همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی و اجرایی در استان باعث شده شاهد تحول چشمگیر در مباحث مختلف به ویژه حوزه اقتصادی باشیم.

زنگانه گفت: وقتی می‌بینیم بنگاه‌های راکد و نیمه فعال به چرخه فعالیت باز می‌گردد، رشد اقتصادی دولت افزایش پیدا می‌کند، مشکلات واحدهای تولیدی و اقتصادی حل می‌شود، حاصل وحدت و همکاری دستگاه قضایی و اجرایی در استان گلستان است.

وی گفت: استان گلستان جزء سه استانی است که در حوزه معدن، صنعت، کشاورزی و خدمات رشد مثبت داشته است.

استاندار گلستان تصریح کرد: برای نخستین بار استان رشد نزدیک به میانگین کشور را تجربه می‌کند.

زنگانه تاکید کرد: استان گلستان در حال حاضر رتبه یک بهره‌وری نیروی انسانی در کشور را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: هدفگذاری ما افتتاح و کلنگ‌زنی بیش از ۹۲ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری از هفته دولت تا سفر دوم رییس جمهور به گلستان است و در این مدت زمان می‌خواهیم کار بزرگی انجام دهیم.

استاندار گلستان بیان کرد: زمانی که می‌گفتم باید ۱۱۲ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استان انجام دهیم عده‌ای باور نداشند و این کار را نشدنی می‌دانستند اما امروز استان گلستان به سمت توسعه بیش از هر زمانی در حال حرکت است.

زنگانه خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان نباید حتی یک لحظه نشدن را در ذهنمان مرور کنیم و باید شبانه‌روزی برای مردم استان تلاش کنیم.

وی اضافه کرد: سهم صادرات ما به کشور ترکمنستان از ۹ درصد به ۲۳ درصد رسیده و نگاه ما رسیدن به ۵۰ درصد است.

استاندار گلستان تاکید کرد: موفقیت فقط با وحدت و همبستگی رقم خواهد خورد و هرچه منازعه کنیم عظمت و عزت از بین خواهد رفت.

دستگاه قضایی در کنار دستگاه اجرایی برای خدمت به مردم است

رئیس‌کل دادگستری گلستان نیز در این جلسه اظهار کرد: از تمام تلاش‌های دولت سیزدهم که اقدامات در راستای رفع مشکلات مردمی است تقدیر می‌کنیم.

حیدر آسیابی خاطرنشان کرد: در حال حاضر اجماع و وحدت ۳ قوه برای حل مشکلات کلان استان وجود دارد و همه ما در هر سنگری که هستیم تلاش خواهیم کرد تا گام مثبتی برای رفاه، آسایش، امنیت و آرامش مردم برداریم.

وی اضافه کرد: حل مشکل چند ساله پتروشیمی گلستان نمونه‌ای از تلاش متحدانه سه قوه برای حل مشکل مردم بوده و این وحدت و اقدامات انجام شده در پتروشیمی گلستان باید به عنوان الگو در تمام موارد در استان پیاده شود.

رئیس‌کل دادگستری گلستان خاطرنشان کرد: به طور قطع در تمام مباحث و مسائل استان اقدامات اجرایی، قانون‌گذاری و قضایی وجود دارد و همه باید دست به دست هم دهیم تا با همپوشانی و اتحاد، مسائل را با سرعت پیش ببریم و استان گلستان را به پیشرفت روز افزون برسانیم.

آسیابی بیان کرد: گلستان نیازمند توسعه بیش از پیش است و امروز صنعت گردشگری به عنوان یک صنعت با درآمد پایدار می‌تواند اقتصاد گلستان را متحول کند.

وی اضافه کرد: امروز با اقدامات انجام شده در روستاهای مستعد توسعه گردشگری بخصوص در روستای زیارت شاهد توقف ساخت و سازهای غیرمجاز هستیم و ما امروز در کنار دستگاه اجرایی به موضوع رفع موانع حقوقی گردشگری منطقه زیارت وارد شده‌ایم.

رئیس‌کل دادگستری گلستان بیان کرد: موضوع رفع موانع حقوقی واحدهای تولیدی و کارخانه‌های استان مسئله مهمی بود که باید حل می‌شد و ما در کنار دستگاه اجرایی و دولت تلاش کردیم در تمام شهرک‌های صنعتی و نواحی صنعتی حاضر شویم و با رفع موانع حقوقی از اقدامات موثر اجرایی حمایت کنیم که امروز خوشبختانه شاهد رونق تولید در بسیاری از کارخانه‌های استان هستیم.

آسیابی در پایان گفت: امید بر این داریم بتوانیم همیشه با وحدت و همدلی در راستای خدمت به مردم عزیز در نظام مقدس جمهوری اسلامی گام برداریم.