Microsoft Edge در حال حذف چند ویژگی مفید است
Microsoft Edge در حال حذف چند ویژگی مفید است

مایکروسافت برخی از ویژگی‌های خواندن و تمرکز بر کودک را از مرورگر اج حذف می‌کند. برخی از عملکردها می توانند مفید باشند، مانند نوار کناری چت بینگ و اشتراک گذاری فایل و سپس بازی ها یکپارچه وجود دارد . مایکروسافت اکنون در حال حذف چند ویژگی از Edge است که از نسخه اصلی بعدی شروع […]

مایکروسافت برخی از ویژگی‌های خواندن و تمرکز بر کودک را از مرورگر اج حذف می‌کند.

برخی از عملکردها می توانند مفید باشند، مانند نوار کناری چت بینگ و اشتراک گذاری فایل و سپس بازی ها یکپارچه وجود دارد . مایکروسافت اکنون در حال حذف چند ویژگی از Edge است که از نسخه اصلی بعدی شروع می شود.

مایکروسافت تغییراتی را برای Microsoft Edge 117 منتشر کرد که اکنون در کانال بتا مایکروسافت اج موجود است و تقریباً دو هفته بعد باید برای همه منتشر شود (مشخص ترین جدول زمانی در حال حاضر هفته ۱۴ سپتامبر است). توضیح می‌دهد که چند ویژگی در حال منسوخ شدن هستند، و می‌گوید: «برای بهبود تجربه کاربر نهایی و ساده‌سازی منوی ابزارهای بیشتر، ویژگی‌های زیر منسوخ شده‌اند: حل‌کننده ریاضی، دیکشنری تصویر، نقل‌قول‌ها، ابزارهای گرامر، و حالت کودکان».

حل ریاضی برای اولین بار در اواسط سال ۲۰۲۱ به مایکروسافت اج اضافه شد و به افراد این امکان را می داد تا از یک مسئله ریاضی عکس بگیرند (یا آن را تایپ کنند) و آن را با یک راه حل گام به گام حل کنند. در آن زمان، مایکروسافت گفت که هدف این است که «با عمومی کردن یادگیری ریاضی برای دانش‌آموزانی که نیاز به کمک دارند، اما قادر به دسترسی به کمک نیستند، برابری بیشتری در یادگیری ایجاد کند». حل ریاضی هنوز در بینگ موجود است ، اگرچه این نسخه از تصاویر پشتیبانی نمی‌کند، فقط ورودی را تایپ یا ترسیم می‌کند.

Picture Dictionary یک ویژگی اختیاری در حالت Immersive Reader مایکروسافت اج است که با دوبار کلیک کردن روی یک کلمه، تصاویر یا عکس‌ها را نمایش می‌دهد. این شبیه به ویژگی Picture Dictionary در برنامه های Microsoft 365 مانند Word و OneNote است که مایکروسافت می گوید “از طریق پردازش چند حسی به خواندن و درک مطلب کمک می کند.” با این حال، حالت عادی خواندن همه جانبه راه به جایی نمی برد. ویژگی Grammar Tools که حذف می شود نیز بخشی از حالت خواندن همه جانبه است که می تواند اسامی، افعال و صفت ها را برجسته کند.

در نهایت، Citations در اواخر سال ۲۰۲۱ به عنوان راهی برای تولید نقل‌قول‌ها در قالب‌های مناسب برای مقالات از طریق پیوند وب اضافه شد، و Kids Mode نسخه قفل‌شده Edge با فهرست مجاز قابل تنظیم و نیاز به رمز عبور برای خروج است.

اگرچه احتمالاً اکثر مردم از این ویژگی‌ها استفاده نمی‌کردند، حالت Kids Mode و Citations به طور بالقوه مفیدتر از یکپارچه‌سازی تهاجمی Bing، بازی‌های نوار کناری و پنجره‌های بازشو خرید به نظر می‌رسند. با این حال، هیچ یک از این ویژگی‌ها باعث ایجاد درآمد برای مایکروسافت یا سوق دادن افراد به سایر خدمات مایکروسافت نشدند، بنابراین احتمالاً بخشی از دلیل رفتن آنها به بایگانی نرم‌افزاری همین است.