امیدوارم با تلاش و همت شاهد اتفاقات خوب دیگری در مجموعه میراث‌فرهنگی استان باشیم
امیدوارم با تلاش و همت شاهد اتفاقات خوب دیگری در مجموعه میراث‌فرهنگی استان باشیم

١۴٠٢/۶/١٨ تعداد بازدید: ۶   استاندار خراسان شمالی با حضور در اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گفت: امیدوارم تا با تلاش و همت در ادامه فعالیت‌ها شاهد اتفاقات خوب دیگری در مجموعه میراث‌فرهنگی استان باشیم. به گزارش میراث آریا به نقل از روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی ظهر روز پنجشنبه […]

١۴٠٢/۶/١٨

تعداد بازدید: ۶

 

استاندار خراسان شمالی با حضور در اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گفت: امیدوارم تا با تلاش و همت در ادامه فعالیت‌ها شاهد اتفاقات خوب دیگری در مجموعه میراث‌فرهنگی استان باشیم.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی ظهر روز پنجشنبه ۱۶ شهریورماه ۱۴۰۲ محمدرضا حسین‌پور استاندار خراسان شمالی با حضور در اداره کل میراث‌فرهنگی استان ضمن دیدار با کارکنان و حضور در نماز جماعت اداره کل در جلسه‌ای با حضور مدیرکل و معاونان میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، آخرین تحولات و اقدامات صورت‌گرفته در حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان را بررسی و رهنمودهایی در خصوص برنامه‌ریزی‌های آتی این مجموعه ارائه کرد.

استاندار خراسان شمالی ضمن تقدیر از فعالیت‌های صورت‌گرفته و تأکید بر هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی در توسعه صنعت گردشگری بیان کرد: باتوجه‌به میزان تردد زائران و گردشگران در استان موضوع تبلیغات و بازاریابی مقصد سفر در جهت نهادینه‌کردن در اذهان مردم به‌منظور ماندگاری از اولویت‌های اقدامات در حوزه گردشگری است.

حسین‌پور در خصوص طرح توسعه مجموعه مفخم گفت: باتوجه‌به گستردگی پروژه ضرورت بازنگری طرح توسعه شهری و اقتصادی طرح و فازبندی اجرایی جهت عملیاتی‌شدن مدنظر است و این موضوع حتماً در دستور کار قرار گیرد.

او در ادامه با اشاره به چگونگی روند ارائه تسهیلات به بخش خصوصی در حوزه صنایع‌دستی و سرمایه‌گذاران گردشگری تأکید کرد: گزارش روند اقدامات بانک‌ها در این حوزه مورد بررسی دقیق قرار می‌گیرد.

استاندار خراسان شمالی تلاش در جهت راه‌اندازی مستمر پروازهای فرودگاه بجنورد را از دیگر موضوعات مهم حوزه سرمایه‌گذاری عنوان کرد و افزود: با پیگیری‌های صورت‌گرفته به‌زودی شاهد استمرار و راه‌اندازی منظم پروازها در فرودگاه بجنورد هستیم.

در ادامه علی مستوفیان مدیرکل میراث‌فرهنگی استان ضمن تقدیر از حضور استاندار خراسان شمالی و حمایت‌های همه‌جانبه و بی‌دریغ او در حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و همچنین حضور در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و ستاد اجرایی خدمات سفر استان، گزارشی مبسوطی از برنامه‌ها و اقدامات مؤثر و پیشران در دولت سیزدهم را ارائه کرد.

مستوفیان با اشاره به بحث زنجیره تولید در خصوص دست بافته‌های داری استان و تلاش در جهت ثبت بجنورد به‌عنوان شهر جهان گلیم و راه‌اندازی بازارچه صنایع‌دستی تا پایان شهریور، اظهار کرد: از مهم‌ترین دستاوردهای اداره کل می‌توان کاوش‌های بین‌المللی باستان‌شناسی در استان، مرمت مستمر آثار تاریخی، ثبت رویدادهای مهم و همچنین تلاش در جهت ثبت جهانی چند اثر در فهرست میراث جهانی (یونسکو) در حوزه میراث‌فرهنگی و همچنین کسب رتبه برتر در حوزه افزایش میزان اقامت و ماندگاری سفر در استان و تبدیل استان از یک معبر به مقصد میانی سفر را نام برد.