×
×

صدور حکم حبس برای عامل ساخت‌وساز غیرمجاز در ارگ تاریخی بلقیس اسفراین

 • کد نوشته: 44335
 • ۱۴۰۲-۰۶-۱۹
 • ۰
 • ١۴٠٢/۶/١٩ تعداد بازدید: ١٢ مسئول واحد حقوقی و املاک اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از صدور حکم حبس برای عامل ساخت‌وساز غیرمجاز در ارگ تاریخی بلقیس در شهرستان اسفراین خبر داد. به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی، ملک‌حسین قویدل چوکانلو با اعلام این خبر، گفت: این تخلف […]

  صدور حکم حبس برای عامل ساخت‌وساز غیرمجاز در ارگ تاریخی بلقیس اسفراین
 • تبلیغ هدفمند
  ١۴٠٢/۶/١٩

  تعداد بازدید: ١٢

  مسئول واحد حقوقی و املاک اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از صدور حکم حبس برای عامل ساخت‌وساز غیرمجاز در ارگ تاریخی بلقیس در شهرستان اسفراین خبر داد.

  به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی، ملک‌حسین قویدل چوکانلو با اعلام این خبر، گفت: این تخلف هفته گذشته ۱۳ شهریور ۱۴۰۲ در دادگاه بدوی شهرستان اسفراین مورد رسیدگی قرار گرفت و در نهایت مسبب آن به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

  مسئول واحد حقوقی و املاک اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی افزود: این فرد برخلاف ضوابط بافت تاریخی ثبت شده، اقدام به ساخت دیوار در حریم درجه یک شهر تاریخی بلقیس کرده بود که با شکایت و پیگیری ادار‌ه‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان، حکم بر اعاده وضع به سابق صادر شد.

  قویدل چوکانلو ادامه داد: نیروهای یگان حفاظت میراث‌فرهنگی به طور مستمر و هدفمند در حال گشت‌زنی و سرکشی به آثار تاریخی هستند و در صورت گزارش مردمی در خصوص ساخت‌وساز و نیز حفاری غیرمجاز به‌سرعت در محل حاضر شده و با متخلفان برخورد می‌کنند.

  او یادآور شد: هرگونه اقدام بدون اخذ مجوز در محدوده بافت‌های تاریخی، تغییر، تخریب و مخدوش کردن دید منظری ابنیه تاریخی مشمول مواد ۵۵۸ تا ۵۶۹ قانون مجازات اسلامی می‌شود و با متخلفانی که بدون مجوز از اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اقدام به تخریب، ساخت‌وساز و تغییر چهره بافت تاریخی کنند، برابر قانون برخورد خواهد شد.

  برچسب ها

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *