پول شویی، دام مجرمان سایبری برای جویندگان کار در فضای مجازی
پول شویی، دام مجرمان سایبری برای جویندگان کار در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی از دام مجرمان سایبری برای جویندگان کار در فضای مجازی در قالب انتقال وجوه سرقتی به حساب آنان و پول شویی از این طریق خبر داد. پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی اکبر قرایی پور رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی در تشریح این خبر گفت: در بررسی […]

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی از دام مجرمان سایبری برای جویندگان کار در فضای مجازی در قالب انتقال وجوه سرقتی به حساب آنان و پول شویی از این طریق خبر داد.

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی اکبر قرایی پور رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی در تشریح این خبر گفت: در بررسی های فنی کارشناسان پلیس فتا از مجرمان سایبری که با شگردهای گوناگون اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان می نمایند مشخص شده است این مجرمان وجوه سرقتی را به کیف پول افراد غیر در نرم افزارهای بانکی و یا صرافی های آنلاین منتقل کرده و درنهایت نیز وجوه را از حساب‌های کیف پول آنان خارج می‌نمایند.

وی ادامه داد: در تحقیقات بعمل امده از مالکین این کیف پول‌ها مشخص گردیده است این افراد در کانالهای شبکه های اجتماعی تلگرام با وعده کاریابی و سرمایه گزاری مورد اغفال و سوء استفاده قرار گرفته اند و با وعده هایی که از طرف مجرمین در فضای مجازی به آنها داده شده است، خودشان اقدام به خرید سیم کارتهای متعدد و ساخت کیف پول و حساب کاربری نموده تا مثلا سود وجوه سرمایه گذاری شده به حساب آنان واریز گردد.

سرهنگ قرایی پور افزود: این افراد بعد از مسدود سازی حسابهای وی و تعقیب قضایی تازه متوجه قرار گرفتن در دام مجرمان سایبری شده و از این موضوع اظهار بی اطلاعاتی می نمایند، این در حالی است که از لحاظ مراجع قضایی این اقدام آنها صراحتا معاونت در جرم محسوب می‌گردد.

این مقام انتظامی در این خصوص به شهروندان عزیز خصوصا جویندگان کار در فضای مجازی توصیه کرد: از هرگونه اعتماد بیجا به افراد ناشناس که در فضای مجازی وعده سودهای بالا را می دهند، خودداری کرده و به این نکته توجه داشته باشند که در اختیار قرار دادن اطلاعات  کیف پول ها و حساب‌های بانکی با وعده واریز سود ماهیانه از ترفندهای مجرمین سایبری با هدف کلاهبرداری و پولشویی است. 

وی در پایان خاطر نشان کرد: کلیه کاربران می‌توانند درصورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی آن را ثبت کرده و از آخرین رویدادها از جمله اخبار و حوادث سایبری مطلع گردند و در صورت وقوع حادثه ای در فضای سایبری بلافاصله موضوع را جهت بررسی کارشناسان پلیس فتا با شماره ۰۹۶۳۸۰ که به صورت شبانه روزی در خدمت شهروندان می‌باشد در میان بگذارید.