کلاهبرداری با عنوان فروش وسایل دست دوم
کلاهبرداری با عنوان فروش وسایل دست دوم

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی فردی که با ایجاد آگهی در برنامه دیوار با عنوان فروش وسایل خانگی دست دوم و دریافت بیعانه از شهروندان  اقدام به کلاهبرداری می نمود، خبر داد‎. ‎  پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا ؛ سرهنگ بهمنی، در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی شکایت احدی از شهروندان […]

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی فردی که با ایجاد آگهی در برنامه دیوار با عنوان فروش وسایل خانگی دست دوم و دریافت بیعانه از شهروندان  اقدام به کلاهبرداری می نمود، خبر داد‎. ‎ 

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا ؛ سرهنگ بهمنی، در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی شکایت احدی از شهروندان مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی ، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: شاکی در اظهارات خود عنوان کرد در آگهی برنامه دیوار  قصد خرید یخچال دست دوم  داشتم و پس از برقراری ارتباط با فرد آگهی دهنده صفحه، مبلغ ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰میلیون ریال به حساب وی واریز کردم که وی ارتباط خود را قطع کرده و جوابگو نمی‌باشد و درخواست رسیدگی به موضوع را دارم.

رئیس پلیس فتا استان هرمزگان گفت: کارشناسان پلیس فتا با پیگیری موضوع موفق به شناسایی فرد آگهی دهنده و عودت وجه به حساب شاکی شدند.

سرهنگ بهمنی به شهروندان توصیه کرد: بر اساس هشدارهای ارائه شده در برنامه دیوارهرگونه انجام معامله را در بستر فیزیکى بر عهده خریدار و فروشنده واگذار کرده‌اند، بنابراین شهروندان باید پس از رؤیت کالا یا خدمات و احراز هویت هر یک از طرفین معامله هرگونه تبادل وجهى را به صورت رو در رو و پس از اتمام کار یا خدمات انجام دهند تا گرفتار کلاهبرداران نشوند و در خریدهای آنلاین از پرداخت بیعانه خودداری کرده و حتما از گزینه پرداخت درب منزل استفاده کنید.

رئیس پلیس فتا هرمزگان تاکید کرد: شهروندان می توانند تخلفات صورت گرفته در فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.gov.ir بخش مرکز فوریت های سایبری لینک ثبت گزارش های مردمی یا از طریق شماره ۰۹۶۳۸۰ مرکز فوریت های سایبری با ما در میان بگذارند.