×
×

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون
تصویب۶۵۸پرونده کروناوحمایت از کسب و کارها

 • کد نوشته: 4590
 • ۱۳۹۹-۰۴-۱۰
 • ۰
 • معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون گفت: ظرف چند روز اخیر ۱۴۳ هزار پرونده از طریق سامانه کارا به بانک‌ها ارسال، ۶۵۸ پرونده نیز تصویب شده و آماده انتقال به مرحله بعد است.
  تصویب۶۵۸پرونده کروناوحمایت از کسب و کارها
 • تبلیغ هدفمند

  معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون گفت: ظرف چند روز اخیر ۱۴۳ هزار پرونده از طریق سامانه کارا به بانک‌ها ارسال،  ۶۵۸ پرونده نیز تصویب شده و آماده انتقال به مرحله بعد است.

  وی در ادامه افزود در همین راستا: پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا در هفته‌های اخیر آغاز شده و تاکنون ۴۰ هزار میلیارد ریال پرداخت شده است.

  پس از شیوع کرونا در کشور، بسیاری از کسب و کارها تعطیل و کارگران و کارفرمایان خانه نشین شدند. بنابراین دولت تصمیم گرفت با اعطای تسهیلات از بیکار شدن دایمی افرادی که تحت تاثیر ویروس کرونا خانه نشین شده بودند، جلوگیری و از فرصت‌های شغلی حمایت کند.

  پس از بررسی‌های انجام شده در ستاد ملی کرونا و برابر اعلام بانک مرکزی، ۱۴ رسته اصلی با ۵۵ زیررسته که یک میلیون و ۲۰۰ بنگاه را دربرمی‌گیرد مشمول دریافت وام شناسایی شدند و برای کارفرمایان این بنگاه‌ها پیامک برای ثبت اطلاعات در سامانه کارا ارسال شد.

  معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون روز سه شنبه با اعلام این خبر اظهارداشت: تاکنون حدود ۹۰۰ هزار نفر در سامانه ثبت نام کردند و در حال حاضر نیز حدود ۷۶ هزار پرونده در شعب بانک‌ها وجود دارد.

  «عیسی منصوری» افزود: متقاضیان دریافت تسهیلات کارفرما یا خویش فرما هستند و هر کدام از پرونده‌هایی که به شعب بانک‌ها ارسال شده تعداد زیادی اشتغال را دربرمی‌گیرد.

  تصویب۶۵۸پرونده کرونا و حمایت از کسب و کارها
  تصویب۶۵۸پرونده کرونا و حمایت از کسب و کارها

  معاون توسعه کارآفرینی وزارت تعاون گفت: با توجه به اینکه پرداخت تسهیلات اخیرا شروع شده است و به تدریج رو به افزایش است پیش بینی می‌کنیم ۳۸۰ هزار پرونده در آینده نزدیک به مرحله پرداخت برسد که حدود یک میلیون اشتغال را تحت پوشش قرار می‌دهد.

  وی درباره زمان پرداخت تسهیلات به رسته‌های مختلف به عنوان نمونه بخش حمل و نقل، گفت: فرآیند بررسی درخواست‌ها طولانی نیست و توقفی در کار نیست.

  منصوری گفت: سیستمی طراحی شده که افراد امضای طلایی ندارند به محض ثبت نام و وارد کردن اطلاعات در سامانه دستگاه‌های مختلف، سه روز فرصت دارند بررسی‌های لازم را انجام دهند و چنانچه نظرشان اعلام نشود سیستم به صورت اتوماتیک درخواست را به بانک اعلام می‌کند.

  وی ادامه داد: پس از ارسال پرونده به بانک، بلافاصله پیامک برای متقاضی ارسال می‌شود که باید برای احراز هویت مراجعه و ضمانت تعیین شده را فراهم کند.

  معاون توسعه اشتغال وزارت تعاون بیان کرد: تلاش کردیم اخذ ضمانت تسهیل شود برای نمونه رانندگان و خویش‌فرمایان می‌توانند سفته یا چک به بانک ارائه کنند و نیاز به ضامن نیست.

  وی گفت: بانک‌ها یک هفته فرصت دارند اقدامات لازم در خصوص احراز هویت و تکمیل پرونده را انجام دهند.

  منصوری افزود: ممکن است برخی از بانک‌ها با سامانه آشنا نباشند و نشستن پرونده در سامانه و درون سیستم بانکی زمان‌بر باشد.

  ثبت‌نام بنگاه‌های فاقد بیمه در هفته جاری

  معاون توسعه اشتغال وزارت تعاون درباره پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای فاقد بیمه، گفت: طی مذاکراتی که با دستگاه‌ها و تشکل‌های مختلف داشتیم، خواستیم که اطلاعات افراد شاغل و بنگاه‌های فاقد بیمه را ارائه دهند و تا کنون نیز اطلاعات قابل توجهی ارائه شده است.

  وی افزود: مشکل ما این بود که اطلاعات صرفا در حد کد ملی و داشتن یک جواز بود که این کافی نیست زیرا برای نمونه ممکن است فرد جواز فعالیت را دریافت کرده باشد اما در این زمینه فعال نباشد، بنابراین با پرداخت تسهیلات به آنها حق افراد دیگر تضییع شود.

  منصوری بیان کرد: طی هماهنگی که با دستگاه‌ها داشتیم مقرر شد لیست افرادی که هویت آنها احراز شده و در حال حاضر فعال هستند ارائه شود.

  وی گفت: از این هفته ثبت نام کسب و کارها و افراد متقاضی که بیمه نیستند شروع می‌شود و پرداخت تسهیلات به آنها از هفته آینده شروع می‌شود.

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *