×
×

میگوئل آریاس کانت
اتحادیه اروپا: عدم تمدید معافیت‌ها توسط آمریکا اجرای برجام را تضعیف می‌کند

 • کد نوشته: 475
 • ۱۳۹۸-۰۲-۱۲
 • ۰
 • یک مقام اتحادیه اروپا در کنفرانس خبری مشترک با وزیر انرژی آمریکا گفت که عدم تمدید معافیت‌های کشورها از تحریم‌های نفت علیه ایران اجرای برجام را تضعیف خواهد کرد.
  اتحادیه اروپا: عدم تمدید معافیت‌ها توسط آمریکا اجرای برجام را تضعیف می‌کند
 • تبلیغ هدفمند

  به گزارش گروه بین‌الملل بازار کسب و کار ، اتحادیه اروپا روز پنجشنبه ضمن تکرار تعهدات لفظی خود در زمینه پایبندی به مفاد «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام)، همراهی این کشور با مواضع آمریکا علیه ایران را نیز مورد تأکید قرار داد.

  «میگوئل آریاس کانت»، کمیسیونر اتحادیه اروپا در امور اقدامات جوی و انرژی در یک کنفرانس خبری مشترک با وزیر انرژی آمریکا از تحریم‌های واشنگتن علیه تهران انتقاد کرد.

  او گفت: «فکر می‌کنیم اعلانیه آمریکا درباره عدم تمدید معافیت‌های نفتی اجرای برجام را تضعیف می‌کند. این توافق یکی از ارکان کلیدی معماری منع اشاعه است که به تأیید شورای امنیت رسیده و از اهمیت حیاتی برای امنیت منطقه و دنیا برخوردار است.»

  مقام اتحادیه اروپا در ادامه بر همراهی کشورهای اروپایی با مواضع آمریکا علیه ایران تأکید کرد و گفت: «در خصوص تحریم‌های ایران، ما درباره دفاع از ارزش‌های حقوق بشری در همه جا اشتراک‌نظر داریم، اما در خصوص معافیت‌های نفتی موضع اتحادیه اروپا اندکی با آمریکا فرق داد.»

  ریک پری، وزیر انرژی آمریکا هم گفت امیدوار است هیچ کشور اروپایی از ایران و روشی که این کشور با مردمانش رفتار می‌کند حمایت نکند.

  اتحادیه اروپا بعد از خروج آمریکا از برجام وعده داد با حفظ مزایای اقتصادی برای ایران، این توافق را حفظ کند. بروکسل تا کنون در سطح سیاسی با خروج آمریکا از برجام مخالفت کرده، اما تا کنون در عملی کردن این وعده‌ه ناکام مانده است. / انتهای پیام

  منبع: تسنیم

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *