×
×

سرپرست اداره‌کل غله و شرکت خدمات بازرگانی گلستان
پرداخت ۳هزارمیلیارد ریال بهای کلزا کاران

 • کد نوشته: 4900
 • ۱۳۹۹-۰۴-۱۵
 • ۰
 • سرپرست اداره‌کل غله و شرکت خدمات بازرگانی گلستان گفت که دولت تاکنون سه هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال معادل ۸۷ درصد بهای کلزای تحویلی کشاورزان استان به مراکز خرید تضمینی را به حساب بانکی آنان واریز کرد.
  پرداخت ۳هزارمیلیارد ریال بهای کلزا کاران
 • تبلیغ هدفمند

   سرپرست اداره‌کل غله و شرکت خدمات بازرگانی گلستان گفت که دولت تاکنون سه هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال معادل ۸۷ درصد بهای کلزای تحویلی کشاورزان استان به مراکز خرید تضمینی را به حساب بانکی آنان واریز کرد.

  منصور صیادی روز یکشنبه اظهار داشت: کل طلب امسال کلزاکاران گلستان سه هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال است که پرداخت باقی مانده آن در دست پیگیری است.

  به گفته وی این اداره کل تاکنون ۸۳ هزار و ۳۰۰ تن دانه روغنی تولید شده امسال کشاورزان استان را به صورت تضمینی خریده است.

  قیمت پایه خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در سال زراعی جاری ۴۶ هزار و ۶۰۲ ریال برای هر کیلوگرم اعلام شده و این قیمت براساس پایه خرید با لحاظ ۲ درصد ناخالصی و ۱۰ درصد رطوبت است.

  امسال در گلستان ۴۵ مرکز برای خرید تضمینی کلزا با نظارت اداره کل غله و شرکت خدمات بازرگانی استان از دهه سوم اردیبهشت ماه فعال شده است.

  پرداخت ۳هزارمیلیارد ریال بهای کلزا کاران

  کلزا به دلیل خاصیت سازگاری با محیط، نیاز آبی کم، ارزش تناوبی بالا، کنترل علف‌های هرز، استفاده بهینه از رطوبت و بارندگی، مقاومت در برابر سرما و داشتن ۴۰ درصد روغن باکیفیت و ۵۷ درصد کنجاله برای تعلیف دام یکی از دانه‌های روغنی با کیفیت و ایده آل است.

  در سال زراعی جاری و با آغاز برداشت کلزا در دهه سوم اردیبهشت ماه تولید حدود ۱۰۶ هزار تن کلزا از سطح ۵۹ هزار هکتار اراضی زیرکشت این محصول در استان برآورد شده بود ولی با طوفان اوایل خرداد و زیان وارده به محصول، برداشت کلزا به پیش بینی کارشناسان کمتر خواهد شد.

  عمده کشت کلزا در گلستان به صورت دیم است.

  در زمین های کشاورزی گلستان حدود ۱۵ رقم کلزا از جمله هایولای۵۰، هایولای ۴۸۱۵، هایولای۵۵۹، آرجی‌اس، دِلگان و تِراپُل کشت می شود.

  زراعت کلزا به عنوان یک محصول راهبردی در راستای پایداری کشت گندم و تحقق اقتصاد مقاومتی و تضمین امنیت غذایی کشور است.

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *