×
×

کاهش آسیب‌های اجتماعی کارگران موجب رونق تولید می‌شود

 • کد نوشته: 49138
 • ۱۴۰۲-۰۸-۲۸
 • ۰
 • به گزارش مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نود و دومین نشست کمیته فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر با حضور «محمد چکشیان» معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «علی‌محمد قادری» رئیس سازمان بهزیستی کشور، «هادی بهداد» مدیرکل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی و […]

  کاهش آسیب‌های اجتماعی کارگران موجب رونق تولید می‌شود
 • تبلیغ هدفمند

  به گزارش مرکز روابط‌عمومی و امور بین‌الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نود و دومین نشست کمیته فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر با حضور «محمد چکشیان» معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «علی‌محمد قادری» رئیس سازمان بهزیستی کشور، «هادی بهداد» مدیرکل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی و سرپرست اداره‌کل خدمات اجتماعی کارگران این وزارتخانه و «محمدهادی عسگری» مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد‌مخدر و در مجموعه فرهنگی‌‌ورزشی تلاش برگزار شد.

   

  چکشیان در این نشست با اشاره به اهمیت فعالیت فرهنگی در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی گفت: کاهش آسیب‌های اجتماعی در حوزه جامعه کار و تولید، از جوانب گوناگونی حائز اهمیت است.

   

  وی با بیان اینکه ۱۵ میلیون نفر بیمه‌شده رسمی در حوزه جامعه کار و تولید فعالیت دارند، افزود: جلوگیری از آسیب‌پذیری یک فرد در جامعه کار و تولید به‌عنوان رکن اصلی یک خانواده، نکته بااهمیت دیگری است و اهتمام بیشتری را می‌طلبد.

   

  معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که کارگران را ستون فقرات تولید نامیده‌اند، تصریح کرد: وجود آسیب در جامعه کارگری به معنای اختلال در ستون تولید کشور است و وقتی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در این قشر گامی برداشته شود، در راستای رشد، رونق تولید و پویایی کشور عمل شده است.

   

  «علی‌محمد قادری» رئیس سازمان بهزیستی کشور نیز با اشاره به تجربه موفق حضور نیروهای جهادی و بسیج در پیشبرد اهداف کلان نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: باید با تببین اهمیت حوزه فرهنگی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، از ظرفیت گروه‌های جهادی و بسیج در این زمینه استفاد شود.

   

  همچنین در این نشست «هادی بهداد» با اشاره به رشد مراکز خدمات بهداشتی بنگاه‌های اقتصادی کشور در دولت سیزدهم گفت: این مراکز وظیفه صیانت از جامعه کار و تولید کشور را در حوزه سلامت اجتماعی روانی برعهده دارند.

   

  مدیرکل دفتر امور آسیب‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به فعالیت‌های این اداره‌کل در حوزه آموزش، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، سلامت روان و … که برای برخی از اصناف نیز در سال‌جاری برای نخستین‌بار برنامه‌ریزی و اجرایی شده است، گفت: ثمرات این آموزش‌ها و افزایش فعالیت مراکز بهداشتی بنگاه‌ها در کاهش حوادث ناشی از کار بروز یافته است.

  برچسب ها

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *