×
×

سرلشکر سلامی:
همه اجزای اصلی نبرد را ناو ابومهدی المهندس در خود دارد

 • کد نوشته: 50916
 • ۱۴۰۲-۱۰-۱۶
 • ۰
 • سرلشکر سلامی با بیان اینکه ما با قدرت بر راهبرد تحریم غلبه کرده ایم و به دشمن نشان داده ایم ایستایی در شعاع های نزدیک و نیمه دور آسیب زا است و باید از منطقه ما دور شود، گفت: هر چقدر قدرت پیدا می کنیم دشمن دورتر می شود، ما هم اراده داریم و هم قدرت و هم راهبرد و در حلقه وصل این سه مفهوم ما از منافع خود دفاع خواهیم کرد و دشمن این را در صحنه های محدودی متوجه شده و اراده ما را درک کرده است.
  همه اجزای اصلی نبرد را ناو ابومهدی المهندس در خود دارد
 • تبلیغ هدفمند
  فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه در قدرت افزایی راهبرد اساسی ما امتداد منافع ملی است تا از منافع خود در دریا محافظت کنیم، گفت: همه اجزای اصلی موفقیت در نبرد را ناو گشتی رزمی شهید ابومهدی المهندس دارد و در میدان نبرد می‌تواند خود اتکا بجنگند.
  به گزارش بازار کسب و کار آنلاین ، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی روز شنبه در بندرعباس در دوازدهمین آیین الحاق تجهیزات تخصصی دفاعی تهاجمی نیروی دریایی سپاه اظهار کرد: در عملیات تروریستی ناجوانمردانه کرمان شهادت مظلومانه جمعی از هموطنان عزیز را محضر ملت بزرگ و پرصلابت و مقاوم شهید پرور ایران عزیز اسلامی و رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی و خانواده عزیز شهدان تسلیت عرض می‌کنم.

  وی در  ادامه گفت: امروز برای ملت پرافتخار ایران عزیز روز بزرگ و تاریخی است، روزی که نیروی دریایی سپاه به عنوان پیشگام و جلودار قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران مقابل قدرت های جهان به جهش و درخششی در توان تهاجمی و دفاعی خود دست یافته است.

  سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه در کلیت وضعیت، ما با زنجیره به هم پیوسته‌ای از قدرت های شیطانی عالم در نبرد همه جانبه درگیر هستیم، گفتند: دشمن در این فراگیری تلاش کرده که تمام شئون حیات و زندگی ملت ایران را به میدان جنگ در عرصه های مختلف از جمله تحریم اقتصادی، تهاجم فرهنگی و جنگ در محیط امنیتی و اطلاعاتی و ترور و حتی عرصه سیاسی تبدیل کند.
  فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه به لطف الهی و هدایت‌های حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و حمایت‌ها و آگاهی‌های ملت شریف ایران و استقامت آن‌ها در مقابل فتنه‌ها، همه سیاست‌های دشمن با شکست مواجه شده است، گفت: ما دشمن را با شکست بدرقه کرده‌ایم شکست‌هایی که واقعی هستند و روی زمین آن ها را می‌توان به خوبی مشاهده کرد، ما در همه این امتدادها به ساخت قدرت مشغول بوده ایم.
  وی با اشاره به اینکه دریا یکی از صحنه های است که همواره محل برخورد و مواجهه سیاسی قدرت های جهانی بوده است، اظهار داشت: قدرت های سنتی از راهبرد گسترش قدرت در دریا از دهها سال قبل اقدام کرده اند و همواره سیاست آنها این بوده است تا با سیطره مطلق بر دریاها به سلطه سیاسی دست یابند و جهان را تحت سیطره خود قرار دهند.
  فرمانده کل سپاه بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران با درک اهمیت دریا به عنوان صحنه سرنوشت ساز نبرد به توسعه و تکمیل قدرت دریایی متفاوت از قدرت های متعارف دریایی همت گمارده است و نقشه های جامع قدرت دریایی هم در ارتش و هم در سپاه با این فرض گسترش یافته است که ما با بزرگترین قدرت های دریایی عالم درگیر خواهیم بود.
  وی اظهار کرد: فرض ما این است در نبردها شکست نخوردن کافی نیست و شکل مطلوب و مناسب شکست دادن دشمن است، ما برای شکست نخوردن تلاش نمی‌کنیم بلکه تلاش ما شکست دادن دشمن است؛ همه این حقیقت به یک هویت منسجم تبدیل شده است که امروز با ورد این سامانه های جدید سیمای نوینی از مدرن تر شدن قدرت دریایی سپاه را می‌بینیم.
  سرلشکر سلامی با بیان اینکه اساس کار ما بر دو حقیقت استوار است، افزود: این ۲ حقیقت «تاثیر اصول دکترین بر توسعه قدرت» و «تاثیر راهبردها بر گسترش قدرت» است که در توسعه این دکترین معتقدیم که در دریا باید صحنه جنگ را ما تعیین کنیم زیرا هرکه در دریا موقعیت نبرد را انتخاب کند دست برتر را دارد.
  وی اعلام کرد: نیروی دریای سپاه باید قادر باشد به هر نقطه ای که دشمن ایستاده است دست یابد و نبرد در دوردست را با دشمن داشته باشد؛ بخشی از قدرت دریایی ما ناشی از میل به غلبه بر ضعف دشمن است که این از شکل عملیاتی توسط مهندسان به اشکال فنی و هندسی و سامانه ها تبدیل می شود.
  فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: اصل خوداتکایی نیروی دریایی در نبرد اصل مهم ما است و استقلال رزمی در نیروی دریایی در هر سطحی دیده شده است.
  وی با اشاره به اینکه نیروی دریایی ما در زیر سطح، سطح و فضای سه بعدی درگیر است و برای نبرد در همه نقاط‌ قدرت می آفریند، اظهار داشت: تاثیر راهبردی ما بر توسعه قدرت این است که راهبرد اساسی ما آن است که تا هر جا امتداد منافع ملی داریم باید تا آنجا قدرت دفاعی داشته باشیم و از منافع خود در دریا محافظت کنیم.
  سرلشکر سلامی با بیان اینکه ما با قدرت بر راهبرد تحریم غلبه کرده ایم و به دشمن نشان داده ایم ایستایی در شعاع های نزدیک و نیمه دور آسیب زا است و باید از منطقه ما دور شود، گفت: هر چقدر قدرت پیدا می کنیم دشمن دورتر می شود، ما هم اراده داریم و هم قدرت و هم راهبرد و در حلقه وصل این سه مفهوم ما از منافع خود دفاع خواهیم کرد و دشمن این را در صحنه های محدودی متوجه شده و اراده ما را درک کرده است.
  وی با اشاره به اینکه دشمنی یک واقعیت ذهنی برای ما نیست بلکه یک واقعیت شناخته شده است، افزود: قدرت سازی نقطه انتهایی ندارد و باید مداوم در معرض تکامل و رشد باشد که ما نیز در همان مسیر هستیم؛ مقابل حوادث کوچک و بسیار بزرگ ما در وسط میدان خواهیم ماند و اراده عادلانه خود را بر دشمنان ظالم تحمیل خواهیم کرد.
  دوازدهمین آیین الحاق شناورها و تجهیزات راهبردی جدید به نیروی دریایی سپاه با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه و جمعی از فرماندهان و مسوولین نیروهای مسلح و همچنین مقامات و مسوولین استان هرمزگان برگزار شد.
  بنابراین گزارش، شناورهای جدید الحاق شده شامل یک ناو گشتی رزمی شهید ابومهدی المهندس، چهار فروند شناور ذوالفقار موشک انداز و پنج فروند شناور عاشورا با موشک انداز پدافند هوایی کوثر است.
  پنج فروند شناور عاشورای اژدرافکن، ۹ فروند شناور شناسایی رزمی مرصاد، یک فروند شناور آتش خوار ساحلی، یک فروند شناور طارق موشک انداز سطح به سطح برد متوسط و ۲ فروند شناور عاشورای فرماندهی با بدنه کربن از دیگر تجهیزاتی است که امروز به توان نیروی دریایی سپاه الحاق شد.
  راکت اندازها نیز شامل ۲ فروند خودرو راکت انداز تاکتیکی ۴۰ لول محمول، ۲۰ فروند خودرو راکت انداز هشت لول محمول و ۱۲ فروند خمپاره انداز تاکتیکی رگباری محمول است.
  از مهمترین اهداف این الحاق مقابله با تهدیدات متصور و نمایش اقتدار و توانمندی های نیروی دریایی سپاه و ارتقای ضریب امنیت پایدار منطقه، تقویت مبانی و ظرفیت‌های استکبار ستیزی، عدالت خواهی و مقاومت و تعمیق و بسط روحیه خودباوری و تکیه بر توانمندی های داخلی و ایرانی است.
  منبع: بازار کسب کار آنلاین

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *