×
×

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
تست‌های کرونا هدفمند و مدیریت شده است

 • کد نوشته: 5248
 • ۱۳۹۹-۰۴-۲۲
 • ۰
 • سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تست‌های کرونا هدفمند شده و از هر شخصی که علائم بیماری ناشی از ویروس کرونا را داشته باشد یا افراد در تماس با بیماران که علامت داشته باشند، تست گرفته می‌شود.
  تست‌های کرونا هدفمند و مدیریت شده است
 • تبلیغ هدفمند

   سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تست‌های کرونا هدفمند شده و از هر شخصی که علائم بیماری ناشی از ویروس کرونا را داشته باشد یا افراد در تماس با بیماران که علامت داشته باشند، تست گرفته می‌شود.

  سیما سادات لاری روز یکشنبه درباره تست‌های تشخیصی کرونا افزود: کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا شامل افراد سرآمدی است که دانسته‌ها و تجربه‌های دنیا را دریافت کرده و معتبرترین پروتکل‌ها را اعلام می‌کنند. با سیاست‌های این کمیته علمی، تست‌های کرونا هدفمند شده است.

  وی ادامه داد: هر شخصی که علامت مشکوک به کرونا را داشته باشد، افراد بالای ۶۰ سال، خانم‌های باردار و کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند باید تست بدهند. همچنین زندانی‌ها یا افراد در تماس نزدیک با آنها، معتادان متجاهر و افرادی که تماس نزدیک با آنها دارند و اتباع خارجی باید تست بدهند. بنابراین تست‌ها هدفمند شده و کمبودی در زمینه کیت‌های تشخیصی در حال حاضر وجود ندارد.

  تست‌های کرونا هدفمند و مدیریت شده است
  تست‌های کرونا هدفمند و مدیریت شده است

  نیاز به ذخیره کیت تشخیصی داریم

  معاون وزیر بهداشت بیان کرد: یکی از ابزارهای مهم برای انجام تست‌های کرونا و غربالگری‌ها، کیت تشخیصی است. در حال حاضر بیشتر کیت‌های تشخیصی کرونا از منابع داخلی تامین می‌شود.

  وی ادامه داد: هرچند اکنون کیت تشخیصی به میزان نیاز موجود است، اما نیاز داریم که برای ماه‌های آینده کیت‌های تشخیصی را ذخیره کنیم تا آرامشی از این نظر ایجاد شود. روزانه حدود ۲۰ هزار کیت تشخیصی در کل کشور در اختیار استان‌ها قرار می‌گیرد.

  تست‌های سرولوژی برای مطالعات ارزش دارد

  لاری درباره تست‌های سرولوژی اظهار کرد: تشخیص بیماری از طریق تست‌های PCR انجام می‌شود. تست‌های سرولوژی برای مطالعات اپیدمیولوژیک و مدل‌سازی ارزش دارد.

  وی افزود: خیلی نمی‌توان روی آمارهای تست‌های سرولوژی به صورت قطعی حساب کرد. اگر افراد هر کدام از چهار نوع بیماری ناشی از خانواده ویروس کرونا را گرفته باشد، ممکن است در این تست نشان داده شود.

  به گزارش ایرنا، رییس انستیتو پاستور ایران نیز پیش از این در همین رابطه گفته بود: قطعی‌ترین راه تشخیص ویروس کرونا، تست‌های مولکولی (PCR) است و تست‌های آنتی بادی یا سرولوژی ارزش تشخیصی ندارند و فقط مواجهه افراد با این ویروس را در گذشته نشان می‌دهد.

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *