×
×

معاون درمان وزیر بهداشت
موثرترین عامل درمان بیماری کرونا حمایت تنفسی است

 • کد نوشته: 5293
 • ۱۳۹۹-۰۴-۲۳
 • ۰
 • معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در زمان حاضر موثرترین عامل درمان بیماری کرونا حمایت تنفسی و نه دارو است.
  موثرترین عامل درمان بیماری کرونا حمایت تنفسی است
 • تبلیغ هدفمند

  معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در زمان حاضر موثرترین عامل درمان بیماری کرونا حمایت تنفسی و نه دارو است.

  قاسم جان بابایی شامگاه یکشنبه در نشست ستاد استانی کرونا در استان بوشهر افزود: در همین ارتباط  با حمایت و اعتمادی که دولت به شرکت‌های دانش بنیان جوان کرده هزینه خرید  ۲ هزار دستگاه ونتیلاتور را تقبل کرده است.

  وی اظهارداشت: سرمایه گذاری ما  در راستای توسعه تخت‌های ویژه و آی سی یو، دستگاه کمک تنفسی و دستگاه‌های اکسیژن ساز است که تلاش شده نیاز استان‌ها از جمله بوشهر در این خصوص برطرف شود.

  معاون درمان وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: امروز دنیا با ویروسی سر و کار دارد که تاکنون هیچ درمانی برای آن کشف نشده و با توجه به شباهت این ویروس از لحاظ ساختمانی به ویروس هپاتیت سی، اچ آی وی و آنفلوآنزای H۱N۱  از داروهایی که برای درمان این ویروس‌ها  استفاده می‌شود، برای ویروس کرونا نیز استفاده می‌شود.

  جان بابایی اضافه کرد: ایران تاکنون در این عرصه دستخوش تصمیم گیری‌های غلط نشده است و جزو سه تا چهار کشوری است که بیشترین تحقیقات را در خصوص بیماری کرونا انجام داده است.

  موثرترین عامل درمان بیماری کرونا حمایت تنفسی است

  وی ادامه داد: در زمان حاضر تمام مطالعات و پیشرفت‌های پزشکی در خصوص کرونا جمع آوری و این باعث شده تصمیم گیری‌ها عجولانه نباشد و در زمان حاضر نیز تصمیم گیری‌های لازم در این خصوص گرفته شده است.

  معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: الان همه برنامه های موثر در کشور وجود دارد و داروی احتمالی که روی این ویروس می‌تواند موثر باشد به شرکت‌های دارویی توصیه شده و تا سه هفته آینده داروهای تحقیقاتی جدیدی در حال ساختن هستند.

  جان بابایی با اشاره به اینکه روش پلاسما درمانی در استان بوشهر وجود ندارد اضافه کرد: با شرایطی که وجود دارد همه داروهای موثر در درمان کرونا در استان وجود دارد و پلاسما درمانی نیز یکی از روش‌های درمانی است که روش جایگزین هم دارد اما باز هم تلاش می‌شود که این روش درمانی نیز در استان اجرا شود.

  وی ادامه داد: با وجود اینکه دولت در قالب نظام سلامت گام‌های موثری در استان بوشهر برداشته و اگر توسعه تخت‌های بیمارستانی نبود امروز وضعیت بدتر و مرگ و میرهای بیشتری در انتظار ما بود با این وجود این استان شکننده است.

  معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با وجود همه اقدام‌های انجام شده اما در زمان حاضر کمبود تخت، تخت‌های ویژه، اورژانس از جمله نیازهای استان بوشهر است که باید مورد رسیدگی قرار گیرد.   

  وی ادامه داد: استان بوشهر جزو استان‌هایی است که بیماران بدحال آن زیاد و میزان مراجعه مردم شامل اطفال، میانسالان  و کودکان زیاد است براین اساس یک سوم بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه را جوانان تشکیل می‌دهند که با توجه به توسعه تخت‌ها بیشتر آنها نجات می‌یابند.

  جان بابایی تاکید کرد: با این وجود استان بوشهر به لحاظ اینکه بیمارستان جایگزین ندارد و تجهیزات موجود با توجه به موقعیت استان از لحاظ صنعتی و اقتصادی جوابگو نیست و باید تدبیر کرد اما در کوتاه مدت قرار شد هر تعداد دستگاه کمک تنفسی و ونتیلاتور که برای استان لازم است تامین شود و هر گونه توسعه‌ای در خصوص تخت‌های ویژه لازم است باید انجام شود.

  این مقام مسئول گفت: الان مریض در انتظار آی سی یو در استان وجود ندارد اما برای آرامش مردم این تجهیزات تامین می‌شود.

  جان بابایی اضافه کرد: تلاش می‌شود تجهیزات لازم بیمارستان شهدای هسته‌ای علاوه بر تجهیزات اورژانس، تخت‌های ویژه و دستگاه سی تی اسکن آن قبل از مهرماه بهره برداری شود.

  وی ادامه داد: با توجه به خستگی کادر درمان تلاش می‌شود قبل از مهرماه نیروهای جایگزین و کمکی به کادر درمان استان تزریق شود.

  معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در زمان حاضر بیماری کرونا به صورت آبرومندانه در کشور در حال مدیریت است و خوشبختانه بر خلاف سایر کشورها این بیماری بدون مشکل اجتماعی در حال مدیریت است.

  جان بابایی ادامه داد: وفاق، همدلی و اتحاد از مهمترین دستاوردهای کروناست و این مهم بعنوان یک سرمایه برای کشور تلقی می‌شود  که باید مورد استفاده قرار گیرد.

  وی ادامه داد: هر چند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  بعنوان خط مقدم در بیماری کرونا به شمار می رود اما همه دستگاه‌ها در کنار این وزارتخانه بودند و تاکنون به خوبی این بیماری در کشور مدیریت شده است.

  جان بابایی افزود: هر چند در ابتدا ساده انگاری مردم نسبت به کرونا باعث شد که بیماری تشدید شود اما امروز با تبلیغات و هشدارهایی که داده شده مردم بیشتر توجه دارند و انتظار می رود این توجه‌ها بیشتر شود.

  وی تاکید کرد: امروز مردم شیوه زندگی خود را تغییر داده اند  و با رعایت مسائل بهداشتی زندگی با کرونا را باید تجربه کنند.

  جان بابایی با تاکید براینکه بیماری کرونا فرسایشی است گفت: در این شرایط دلجویی از کارکنان بهداشت و درمان می‌تواند خستگی را از تن کادر درمان بیرون آورد.

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *