×
×

رئیس کل دادگستری گلستان
هشدار دستگاه‌قضا‌گلستان به هواداران نامزدهای‌انتخابات

 • کد نوشته: 53456
 • ۱۴۰۳-۰۴-۰۴
 • ۰
 • به گزارش خبرنگار بازار کسب و کار آنلاین رییس‌کل دادگستری گلستان‌ به هواداران نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری هشدار داد از تفرقه و دامن‌زدن به اختلافات قومی و مذهبی در روزهای منتهی به برگزاری این رویداد مهم سیاسی اجتناب کنند...
  هشدار دستگاه‌قضا‌گلستان به هواداران نامزدهای‌انتخابات
 • تبلیغ هدفمند

  رییس‌کل دادگستری گلستان با اشاره به راه‌اندازی کمیته وصول مطالبات بانکی از اول مهر ماه ۱۴۰۱ گفت: در این مدت از معوقات بانکی گلستانی‌ها افزون بر ۲ هزار و ۴۰ میلیارد ریال  وصول شده و به چرخه بیت‌المال برگشته است.

  به گزارش خبرنگار بازار کسب و کار آنلاین، حیدر آسیابی اظهار کرد: سال گذشته در مجموع ۵۵۷ هزار فقره پرونده وارد دادگستری استان شد که از این تعداد ۴۰۷ هزار و ۶۹۰ فقره پرونده وارد مراجع قضایی و ۱۴۹ هزار و ۵۳۶ فقره پرونده نیز وارد شوراهای حل اختلاف استان شد.

  وی گفت: با وجود افزایش ورودی پرونده‌های قضایی، در سال قبل ۴۰۸ هزار و ۴۲۵ فقره پرونده مختومه شد.

  وی افزود: ۱۲ محکوم قصاص با تلاش صلح‌یاران و اعضای شورای حل اختلاف و زندان، پارسال از چوبه دار رهایی پیدا کردند.

  وی در ادامه با شاره به حمایت از شعار سال و واحدهای تولیدی گفت: از طرف صاحبان واحدهای تولیدی پارسال ۵۸۲ درخواست به دادگستری گلستان ارسال شد که مشکل ۳۴۱ واحد تولیدی رفع و مابقی پرونده‌ها نیز در دست پیگیری است.

  رییس‌کل دادگستری گلستان ادامه داد: پارسال ۶۸ واحد تولیدی تعطیل گلستان به چرخه تولید برگشت و ۷۶۴ فرصت شغلی احیا گردید . همچنین با احیای ۴۲ واحد تولیدی در آستانه ورشکستگی هم هزار و ۱۱ فرصت شغلی حفظ شد.

  وی اضافه کرد: در کنار این اقدامات، حمایت‌های ویژه‌ای از واحدهای صنعتی برای تامین خدمات آب، برق و گاز انجام شد. در سه سال گذشته ۳۲۲ سند تک‌برگ برای واحدهای تولیدی استان صادر و تحویل شهرک‌های صنعتی استان گردید.

  رییس‌کل دادگستری گلستان به اقدامات دادگستری در برخورد با جرایم شاخص اشاره کرد و توضیح داد: پارسال در نتیجه اقدامات دستگاه قضایی، وقوع سرقت در استان گلستان ۱۸ درصد کاهش یافت و وقوع تلفات نیز با کاهش همراه بود.

  وی به عملکرد شورای حفظ حقوق بیت‌المال گلستان اشاره کرد و یادآور شد: پارسال ۸۰ هکتار جنگل، ۴۹۸ هکتار مرتع و ۲۳ هکتار از سواحل گلستان خلع ید شد. همچنین پارسال ۴۸۰ فقره اجرای تبصره ۲ قانون حفظ اراضی باغی انجام شد و اجرای حکم قطعی به مساحت ۱۰ هکتار در دستور کار قرار گرفت.

  آسیابی با بیان اینکه ۵۵۳ حلقه چاه غیرمجاز در گلستان شناسایی شده که از این تعداد ۴۵۰ حلقه چاه مسدود شده است، تصریح کرد: پارسال در مجموع ۶ هزار و ۳۲۵ فقره مجازات جایگزین حبس از دادگستری گلستان صادر شده که جزای نقدی، دوره مراقبت، اعزام خدمات عمومی رایگان و حبس تحت عنوان سامانه‌های الکترونیکی بوده است.

  رییس کل دادگستری گلستان با بیان اینکه سال ۱۴۰۲ سال به ثمر نشستن مجموع اقدامات قضایی بود، خاطرنشان کرد: پتروشیمی گلستان بیش از ۱۶ سال راکد مانده بود و پیگیری آن در دور اول سفر رییس قوه قضاییه به گلستان با تفویض اختیارات ویژه در دستور کار قرار گرفت و هیات مدیره سابق که اهلیت فنی و مالی لازم برای به ثمر رساندن پتروشیمی را نداشت توسط دادگستری گلستان خلع شدند و هلدینگ جدید برای این پروژه انتخاب شد.

  وی جزیره آشوراده را یک فرصت اقتصادی برای استان گلستان دانست و گفت: اجرای طرح گردشگری و طبیعت‌گردی آشوراده بیش از ۲ دهه معطل مانده بود و به سبب ملی شدن اراضی آشوراده، اجرای آن امکان‌پذیر نبود که پس از طرح دعوای حقوقی، فرایند رسیدگی به پرونده در مدت بسیار کوتاه یک ماهه پیگیری شد که یک رکورد محسوب می‌شود.

  رییس‌کل دادگستری گلستان‌ به هواداران نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری هشدار داد از تفرقه و دامن‌زدن به اختلافات قومی و مذهبی در روزهای منتهی به برگزاری این رویداد مهم سیاسی اجتناب کنند.

  آسیابی اظهار کرد: در صورت مشاهده گزارش‌های مربوط به این گونه تخلفات، متهمان با برخورد قضایی روبرو خواهند شد.

  وی خاطرنشان کرد: سال گذشته در دادگستری گلستان در راستای تحول سند قضایی ابلاغ شده در حمایت از واحدهای تولیدی توفیق چشمگیری داشتیم و در نتیجه آن بیش از ۱۱۰ واحد تولیدی سال گذشته با پیگیری‌های ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان احیاء یا از تعطیلی آنها جلوگیری شد که در نتیجه آن نزدیک به سه هزار فرصت شغلی حفظ شد.

  رییس کل دادگستری گلستان‌ گفت: صیانت از جنگل النگدره، رفع موانع طرح گردشگری آشوراده، کشف و رسیدگی به پرونده فساد شهرداری گرگان و رفع موانع حقوقی پتروشیمی از جمله اقدامات سال گذشته دستگاه قضایی بود.

  آسیابی افزود: سال ۱۴۰۲ بیش از نیم میلیون پرونده به محاکم و شوراهای حل اختلاف استان وارد شد که رسیدگی به این رقم با تعداد قاضی محدود، کاری طاقت فرساست.

  وی در بخش دیگری با اشاره به انتخابات از مردم برای مشارکت در انتخابات دعوت کرد و از آنان خواست، از حق شهروندی خود برای انتخاب فرد اصلح استفاده کنند و به تکلیفی که در برابر شهدا داریم عمل کنیم.

  اعلام جزئیات پرونده فساد شهرداری و شورای شهر گرگان

  دادستان مرکز گلستان خبر از جزئیات مربوط به پرونده فساد شهرداری و شورای اسلامی شهر گرگان را تشریح کرد و از صدور ۲ مورد از احکام قطعی این پرونده داد.

  در ادامه محمود اسپانلو اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین پرونده‌های دستگاه قضایی گلستان، مربوط به فساد در شهرداری و شورای اسلامی شهر گرگان بود که ۲ مورد از احکام قطعی فساد در شهرداری و شورای اسلامی شهر گرگان صادر شده و رای یک مورد دیگر نیز به زودی صادر خواهد شد.

  وی به پرونده فساد در بخش آرد اشاره کرد و افزود: کیفرخواست مربوط به این پرونده مهم به ارزش ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال صادر شده و در حال رسیدگی است.

  دادستان مرکز گلستان همچنین آخرین وضعیت پرونده شیلات استان را تشریح کرد و یادآور شد: این پرونده در مراحل تکمیلی قرار دارد و متهمان احضار شدند و به احتمال زیاد تا یک ماه آینده در مرحله دادسرا تکمیل و به دادگاه ارسال خواهد شد.

  اسپانلو در ادامه با بیان اینکه پرونده قاچاق تویوتا یکی از پرونده‌های ملی است، بیان کرد: تاکنون ۱۸۰ خودرو قاچاق تویوتا لندکروز که با اقدامی سازمان‌یافته وارد کشور شده و با پلاک غیرمجاز تردد می‌کردند در گلستان کشف شد.

  وی اضافه کرد: ارزش ریالی این پرونده‌ها ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال است که پس از توقیف، پول آن به بیت‌المال باز خواهد گشت.

  ضرب‌الاجل دادستانی به شهرداری‌های گلستان برای جمع‌آوری سگ‌های ولگرد

  دادستان مرکز گلستان با اشاره به جولان سگ‌های ولگرد در گرگان اظهار کرد: در ۲۰ خرداد امسال به مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری گلستان، شهرداری گرگان و سایر شهرداری‌های استان در خصوص جمع‌آوری سگ‌های ولگرد تذکر دادیم.

  اسپانلو سگ‌های ولگرد را تهدید بهداشت عمومی و زمینه‌ساز انتقال بیماری دانست و افزود: تعداد سگ‌های ولگرد افزایش قابل توجهی دارد که برای جمع‌آوری آنها از شهر دستور قاطع صادر شد.

  وی با بیان اینکه شهرداری گرگان برای جمع‌آوری سگ‌های ولگرد ۶ اکیپ تشکیل داده است، یادآور شد: تاکنون ۲ هزار و ۱۹۲ قلاده سگ ولگرد توسط شهرداری گرگان جمع‌آوری شده است.

  دادستان مرکز گلستان متذکر شد: دادستانی گلستان پیگیری موضوع جمع‌آوری سگ‌های ولگرد از شهر را تا رسیدن به نقطه مطلوب ادامه خواهد داد.

  اسپانلو با اشاره به حمله سگ بدون قلاده در پارک جنگلی النگدره به یک کودک در سال ۱۴۰۱ گفت: در این اتفاق یک سگ با حضور مالک خود به دختر خردسال گلستانی حمله و او را مجروح کرد. حال این کودک خوب است و برای متهم کیفرخواست صادر شده است.

  دادستان مرکز گلستان تاکید کرد: سگ‌گردانی به ویژه سگ‌های خطرناک که صاحب آن قادر به نگهداری‌اش نیست جرم تلقی می‌شود و با متخلفان قاطعانه برخورد خواهد شد.

  اسپانلو به دو پرونده با شاکی زیاد با موضوع ارز دیجیتال در استان گلستان اشاره کرد و توضیح داد: در این پرونده‌ها متهم با توسل به فضای مجازی، در یکی از پیام‌رسان‌ها مردم را دعوت به سرمایه‌گذاری در حوزه ارز دیجیتال می‌کرد و به این ترتیب موفق به کلاهبرداری از ۵۵ نفر به ارزش ریالی ۵۵۰ میلیارد ریال شد.

  وی از گلستانی‌ها خواست مراقب افراد سودجو و کلاهبردار در بستر فضای مجازی باشند و به هشدارهای دستگاه‌های ذی‌ربط توجه کنند.

  نویسنده: مهندس حمیدرضا محمدیاری
  منبع: بازار کسب کار آنلاین

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *