×
×

 در اجرای قانون تسهیل صدور مجوزها
به صورت خودکارمجوز۱۵۰هزارمتقاضی بلاتکلیف صادرشد

 • کد نوشته: 53490
 • ۱۴۰۳-۰۴-۱۲
 • ۰
 • به گزارش بازار کسب و کار آنلاین از مرکز ملی بهبود محیط کسب‌وکار، مجوزهای صادر شده به‌صورت خودکار، شامل همه دستگاه‌های صادرکننده می‌شود و در ادامه هم روزانه هر درخواستی که از زمان قانونی تعیین شده بلاتکلیف مانده باشد، مجوز آن به‌صورت خودکار صادر خواهد شد و از این به بعد، فهرست دستگاه‌های تأخیرکننده در صدور مجوز، عملا منتشر نخواهد شد...
  به صورت خودکارمجوز۱۵۰هزارمتقاضی بلاتکلیف صادرشد
 • تبلیغ هدفمند

   در اجرای قانون تسهیل صدور مجوزها درباره صدور خودکار درخواست مجوز در صورت تاخیر، از صبح روز یکشنبه دهم تیرماه مجوز ۱۵۰ هزار درخواست تاخیر خورده در ماه‌های اخیر، صادر شد و صاحبان این مجوزها می‌توانند فعالیت‌شان را شروع کنند.

  به گزارش بازار کسب و کار آنلاین از مرکز ملی بهبود محیط کسب‌وکار، مجوزهای صادر شده به‌صورت خودکار، شامل همه دستگاه‌های صادرکننده می‌شود و در ادامه هم روزانه هر درخواستی که از زمان قانونی تعیین شده بلاتکلیف مانده باشد، مجوز آن به‌صورت خودکار صادر خواهد شد و از این به بعد، فهرست دستگاه‌های تأخیرکننده در صدور مجوز، عملا منتشر نخواهد شد.

  پیش از این وزیر امور اقتصادی و دارایی بارها تمهیدات فنی و سامانه ای را دلیل اجرا نشدن این حکم قانونی اعلام و وعده صدور خودکار برای همه درخواست‌های تاخیر خورده مجوز را داده بود.

  بر اساس این گزارش، در تبصره ۳ ماده یک قانون تسهیل صدور مجوزها ابلاغی ۱۴۰۱، تصریح شده است که «چنانچه هر یک از مراجع صدور مجوز در موعد مقرر در درگاه ملی مجوزها، پاسخ درخواست کننده مجوز را اعم از قبول یا رد اعلام نکند، به منزله موافقت درنظر گرفته شده و مجوز مورد نظر از طریق درگاه ملی مجوزها به طور خودکار صادر شده و در اختیار متقاضی قرار می گیرد. تمامی مسؤولیت‌های حقوقی و صنفی که در رابطه بامجوزهای صادره، بر عهده مرجع صادرکننده است، در خصوص مجوزهای صادره شده در این فرآیند نیز پابرجاست»

  رئیس مرکز ملی بهبود محیط کسب‌وکار در این باره طی نامه‌ای از همه مراجع صدور مجوز خواست همه درخواست‌های مجوز را در زمان مصوب و اعلامی در درگاه ملی مجوزها به صورت صدور یا رد با دلیل، تعیین تکلیف کنند تا مشمول صدور خودکار و عواقب بعدی آن نشوند.

  بنابراین گزارش، در این نامه تاکید شده: براساس بند الف تبصره ۵ ماده ۱۳ قانون تأمین مالی تولید و زیرساخت‌ها ابلاغی ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳، مراجع صدور مجوز مکلفند در صورت رد درخواست متقاضی مجوز، شماره شرط یا مدرک مصرح در درگاه ملی مجوزها که مبنای رد درخواست متقاضی بوده است را به اطلاع وی برسانند، در غیر این صورت، مشمول حکم درخواست شرط اضافه از متقاضی مجوز، (مجازات ۶ تا ۲۴ ماه حبس) خواهند بود.

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *