×
×

وزارت صنعت:
۲۳۳هزار میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌های تولیدی پرداخت شد

 • کد نوشته: 599
 • ۱۳۹۸-۰۲-۲۲
 • ۰
 • تهران- بازار کسب و کار - وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: پارسال در مجموع 32 هزار و 151 فقره تسهیلات به ارزش حدود 232 هزار و 863 میلیارد ریال برای تأمین مالی بنگاه‌های تولیدی کوچک، متوسط و طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد، در راستای تحقق «اقتصاد مقاومتی» پرداخت شد.
  ۲۳۳هزار میلیارد ریال تسهیلات به بنگاه‌های تولیدی پرداخت شد
 • تبلیغ هدفمند

  به گزارش بازار کسب و کار از وزارت صنعت، به منظور تامین مالی بنگاه‌های تولیدی کوچک، متوسط و طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، تا پایان پارسال در مجموع ۱۲هزار و ۵۷۹ مورد ثبت نام برای دریافت تسهیلات انجام شد که هفت هزار و ۹۰۳ مورد آن به مبلغ ۱۸۱ هزار و ۷۵۵ میلیارد ریال به بانک‌ها معرفی شدند.
  از این تعداد دوهزار و ۵۰۱ مورد به ارزش نزدیک به ۶۳ هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال در چارچوب فرآیند رونق تولید و هزار و ۶۲۲ فقره به ارزش ۱۵هزار و ۲۱۸ میلیارد ریال انتقالی ازسال ۱۳۹۶ بوده است.
  همچنین ۲۸ هزار و ۲۸ فقره تسهیلات ارائه شده به ارزش ۱۵۴هزار و ۴۸۴ میلیارد ریال به طور مستقیم از طرف بانک‌ها ارائه شده و در مجموع ۳۲ هزار و ۱۵۱ فقره تسهیلات به ارزش حدود ۲۳۲ هزار و ۸۶۳ میلیارد ریال برای تأمین مالی بنگاه‌های تولیدی کوچک، متوسط و طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی پرداخت شده است.
  از سوی دیگر، به منظور نظارت بر چگونگی هزینه کرد این تسهیلات ۱۳۰ مورد نظارت بر تسهیلات انجام شد که ارزش ریالی آن نزدیک به پنج هزار و ۴۳۸ میلیارد ریال بوده است.
  برپایه این گزارش، بیشترین متقاضیان ثبت نامی برای دریافت این تسهیلات مربوط به استان سمنان با هزار و ۶۴۷ فقره ثبت نام بود و استان قم با هزار و ۲۶ فقره در رده دوم ثبت نامی‌ها قرار گرفته است.
  همچنین بیشترین معرفی به بانک‌ها به ترتیب مربوط به استان‌های سمنان با ۷۵۵ فقره به ارزش حدود ۱۳ هزار و ۸۸۶ میلیارد ریال و اصفهان با ۷۳۴ فقره به ارزش نزدیک به ۱۲ هزار و ۸۰۹ میلیارد ریال بوده است.
  در راستای فرآیند رونق تولید نیز استان سمنان با ۴۱۷ فقره پرونده به ارزش ۶ هزار و سه میلیارد ریال در جایگاه نخست قرار گرفته است.
  بیشترین تعداد تسهیلات انتقالی از سال ۹۶ به ۹۷ مربوط به استان گیلان با ۱۶۳ فقره پرونده به ارزش حدود ۴۴۷ میلیارد ریال بوده و استان قزوین با ۱۶۲ فقره پرونده به ارزش حدودی هزار و ۵۳ میلیارد ریال جایگاه بعدی را به خود اختصاص داده است.
  از لحاظ مجموع پرداختی‌ها نیز بیشترین تعداد مربوط به استان آذربایجان غربی است که با سه هزار و ۱۶۱ فقره پرداختی به ارزش حدود ۱۰ هزار و ۵۷۳ میلیارد ریال میلیارد ریال در جایگاه نخست قرار دارد و جایگاه دوم مربوط به استان گلستان با دوهزار و ۳۲۲ فقره به ارزش حدود ۱۴ هزار و ۸۹۲ است.
  همچنین بیشترین تعداد معرفی‌ها به بانک کشاورزی با دوهزار و ۳۵۷ فقره پرونده به ارزش ۱۱ هزار و ۳۱ میلیارد ریال بوده است و بانک ملی ایران با هزار و ۴۹۷ فقره پرونده به ارزش ریالی ۳۹ هزار و ۹۹۳ میلیارد ریال در رتبه دوم قرار دارد.
  در مجموع پرداختی ها، بیشترین تعداد از طریق بانک کشاورزی با ۱۰هزار و ۱۶۲ فقره پرونده به ارزش ریالی حدود ۲۳ هزار و ۵۸۹ میلیارد ریال بوده است و بانک سپه با ۶ هزار و ۴۶۷ فقره پرونده به ارزش حدود ۲۲ هزار و ۸۱۷ میلیارد ریال در رتبه دوم قرار گرفت.
  به گزارش ایرنا، توانمندسازی همه بخش های راهبردی، از بندهای اقتصاد مقاومتی است.
  بندهای سیاست های اقتصاد مقاومتی در سال ۱۳۹۲ ابلاغ شد.
  سال ۱۳۹۵ از سوی رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام گرفت. سال ۱۳۹۶ نیز «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال» بود. ایشان شعار سال ۱۳۹۷ را «حمایت از کالای ایرانی» اعلام کردند. امسال نیز سال «رونق تولید» نام دارد.
  انتهای پیام /* 

  منبع: ایرنا

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *