×
×

ناپیداری آسمان گلستان
احتمال وقوع سیلاب ناگهانی در مناطق کوهستانی استان گلستان وجود دارد

 • کد نوشته: 621
 • ۱۳۹۸-۰۲-۲۳
 • ۰
 • با توجه به افزایش ناپایداری فصلی جو، احتمال وقوع سیلاب ناگهانی در در‌ه‌ها و مناطق کوهستانی استان در امروز و روزهای آینده وجود دارد.
  احتمال وقوع سیلاب ناگهانی در مناطق کوهستانی استان گلستان وجود دارد
 • تبلیغ هدفمند

  مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: با توجه به افزایش ناپایداری فصلی احتمال وقوع سیلاب ناگهانی امروز و روزهای آینده در مناطق کوهستانی وجود دارد.

  به گزارش بازار کسب و کار از گرگان، حسن فرازجو شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به افزایش ناپایداری فصلی جو، احتمال وقوع سیلاب ناگهانی در در‌ه‌ها و مناطق کوهستانی استان در امروز و روزهای آینده وجود دارد. 

  وی افزود: با توجه به پیش‌بینی کلی سازمان هواشناسی بر اساس نقشه‌های هم‌دیدی و آینده‌نگری، احتمال افزایش ابر، وزش باد، رگبار و رعد و برق در برخی از مناطق استان گلستان در امروز و روزهای آینده دور از انتظار نیست.

  فرازجو بیان کرد: در روز ۲۲ اردیبهشت امسال آب‌دهی رودخانه گرگانرود در محل ایستگاه قزاقلی در بالادست سد وشمگیر حدود ۷۸ مترمکعب بر ثانیه گزارش شده است و در اثر بارش‌های شب گذشته در مناطق کوهستانی حوضه اترک، سیلابی با دبی حدود ۱۰۰ مترمکعب بر ثانیه در رودخانه اترک ایستگاه مراوه‌تپه جریان دارد.

  وی  از مردم خواست در حاشیه رودخانه‌های فصلی و دائمی استان توقف نکنند و همچنان از نزدیک شدن به رودخانه‌ها، مسیل‌ها، مخازن سدها و مناطق مستعد وقوع سیل خودداری کنند.

  انتهای پیام

  منبع: تسنیم

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *