×
×

استاندار گلستان
ادامه اقدامات توسعه‌ای باوجود تحریم درگلستان

 • کد نوشته: 6344
 • ۱۳۹۹-۰۵-۱۲
 • ۰
 • استاندار گلستان گفت که باوجود تحریم و محدودیت منابع دولت روند رو به رشد و توسعه استان ادامه دارد و طی سال جاری بهره برداری از برخی طرحهای بزرگ منطقه آغاز می‌شود.
  ادامه اقدامات توسعه‌ای باوجود تحریم درگلستان
 • تبلیغ هدفمند

  استاندار گلستان گفت که باوجود تحریم و محدودیت منابع دولت روند رو به رشد و توسعه استان ادامه دارد و طی سال جاری بهره برداری از برخی طرحهای بزرگ منطقه آغاز می‌شود.

  هادی حق شناس عصر شنبه در شورای اداری گلستان اظهار داشت: بهره برداری از سد نرماب و ترمینال شماره ۲ فرودگاه بین المللی گرگان برای سال جاری برنامه ریزی شده است ضمن اینکه طرح حفاری نفت نیز در دست اقدام است.

  سد نرماب در شرق گلستان از حیث مهار سیلاب های مخرب و رشد کشاورزی استان حائز اهمیت است و مطابق سند توسعه استان فرودگاه گرگان نیز در ارتقای مبادلات اقتصادی – اجتماعی و گردشگری موثر خواهد بود.

  استاندار با بیان اینکه حفاری نفت برای گلستان بسیار با اهمیت است چراکه باعث رونق صنعت پتروشیمی در استان نیز خواهد شد، گفت: مطالعات اکتشافات نفتی سال ۱۳۸۹ آغاز و در سال ۱۳۹۰ زلزله نگاری برای اکتشاف در مرز ایران با ترکمنستان انجام شد.

  حق شناس منطقه آزاد تجاری اینچه برون را فرصت توسعه گلستان عنوان و اظهار کرد: تامین بازار اوراسیا، حذف خام فروشی، شتاب در استقرار صنایع از جمله مزایای راه اندازی منطقه آزاد است که به آن امید زیادی داریم.

  وی همچنین گفت: برای احیای خلیج گرگان واقع در غرب گلستان ۹  هزار میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت که در قالب احیای تالاب‌های ایران و طی پنج سال خواهد بود.

  خلیج گرگان در کرانه شرقی دریای خزر سال ۱۳۵۴ به همراه تالاب میانکاله و لپو زاغمرز در استان مازندران به‌ عنوان نخستین مجموعه تالاب بین‌المللی جهان در فهرست تالاب‌های کنوانسیون رامسر ثبت شد و علاوه بر حفظ چرخه زیست دریای خزر در معیشت جوامع محلی اثرگذاری مستقیم دارد.

  ادامه اقدامات توسعه‌ای باوجود تحریم درگلستان
  ادامه اقدامات توسعه‌ای باوجود تحریم درگلستان

  استاندار گلستان رشد ۴۰ درصدی خرید تضمینی گندم در استان را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: کشاورزان استان با تحویل ۸۵۰ هزار تن گندم به مراکز خرید بیش ۱۰۰ هزار میلیارد ریال از دولت پول گرفتند و بدهی معوق به تولید کنندگان وجود ندارد.

  حق شناس افزود: با سرمایه گذاری ۱۰ هزار میلیارد ریالی در حوزه صنایع تبدیلی چغندر قند گلستان گام جدیدی در رشد ارزش افزوده و افزایش سرانه درآمدی کشاورزان استان برخواهد داشت.

  وی اظهار داشت: باوجود محدودیت منابع؛ برای تکمیل سد نرماب چهار هزار میلیارد ریال تخصیص یافت و این طرح مهم آبی اواخر امسال یا اوایل سال آینده مورد بهره برداری قرار می گیرد.

  استاندار گلستان در بخش دیگری از سخنانش با ستایش همکاری ائمه جمعه شیعه و سنی استان در عمل به توصیه ستاد کرونا و برگزار نکردن نماز عید قربان گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی باعث کاهش بیماران بستری از ۹۳۹ به ۵۰۰ نفر شد هرچند هنوز وضعیت منطقه قرمز است.

  استان گلستان در بخش‌های مختلف نظیر گردشگری، کشاورزی و صنایع تبدیلی دارای مزیت نسبی است.

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *