×
×

رییس شورای هیات‌های مذهبی یزد
حذف برنامه هیات‌های عزاداری درماه محرم

 • کد نوشته: 6354
 • ۱۳۹۹-۰۵-۱۲
 • ۰
 • رییس شورای هیات‌های مذهبی یزد گفت: با هدف پیشگیری از شیوع کرونا، اجرای نکات بهداشتی و عمل به توصیه مقام معظم رهبری، برنامه های عزاداری یزدی ها در ماه محرم امسال لغو شد.
  حذف برنامه هیات‌های عزاداری درماه محرم
 • تبلیغ هدفمند

  رییس شورای هیات‌های مذهبی یزد گفت: با هدف پیشگیری از شیوع کرونا، اجرای نکات بهداشتی و عمل به توصیه مقام معظم رهبری، برنامه های عزاداری یزدی ها در ماه محرم امسال لغو شد.

  “سید علی فقیه‌زاده” روز شنبه در ارتباط با این موضوع افزود: طبق نظر ستاد ملی کرونا و به رغم میل قلبی باید برای تامین سلامتی مردم و عزاداران حسینی از هرگونه  فعالیت مذهبی خودداری کرد.

  وی ادامه داد: تمامی  هیات‌های عزاداری دقیق به مقررات و دستورالعمل مسوولان وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و ستاد کرونا پایبند هستند و وظایف خود را برای پیشگیری بیماری انجام می‌دهند.

  این مسوول اظهار کرد: هرگونه اقدام برنامه‌ای برای نحوه فعالیت هیات‌های عزاداری در سطح استان بعد از بررسی و ارزیابی، متعاقبا به اطلاع اعضا می‌رسد.

  حذف برنامه هیات‌های عزاداری درماه محرم
  حذف برنامه هیات‌های عزاداری درماه محرم

  فقیه‌زاده گفت: همکاری مسوولان هیات‌های زیر پوشش و همراهی با مسوولان اجرایی استان نقش اصلی در پیشگیری از بیماری کرونا دارد .

  استان یزد یکهزار و ۶۰۰ هیات مذهبی دارد.

  مراسم های هیات های عزاداری دهه اول محرم در استان یزد از شور و هیجان معنوی خاصی برخوردار است و در شب های محرم، هیت های قدیمی یزد با حضور در حسینیه‌ها یا مساجد به عزاداری، سینه زنی و زنجیر زنی می پردازند.

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *