ایمیدرو مسئولیت معدن آلبلاغ به عهده می گیرد
ایمیدرو مسئولیت معدن آلبلاغ به عهده می گیرد
به گزارش بازار کسب کار آنلاین طاهر رستمی روز یکشنبه به ایرنا اظهار داشت: با استقرار ایست و بازرسی ها، حضور سودجویان و برداشت کنندگان از این معدن کاهش یافته است و بر اساس اعلام معتمدان و اعضای شورای اسلامی روستاهای اطراف، اکنون افراد کمتری در منطقه حضور دارند.

فرماندار اسفراین گفت: تاکنون بیش از ۱۰ مرحله پاکسازی معدن آلبلاغ در این شهرستان انجام شده است و به زودی مرحله آخر آن انجام و منطقه به سازمان توسعه و نوسازی معادن ایران (ایمیدرو) تحویل داده می‌شود.  

ایمیدرو مسئولیت معدن آلبلاغ به عهده می گیرد

به گزارش بازار کسب کار آنلاین طاهر رستمی روز یکشنبه به ایرنا اظهار داشت: با استقرار ایست و بازرسی ها، حضور سودجویان و برداشت کنندگان از این معدن کاهش یافته است و بر اساس اعلام معتمدان و اعضای شورای اسلامی روستاهای اطراف، اکنون افراد کمتری در منطقه حضور دارند.

وی افزود: البته همچنان برداشت غیرمجاز از معدن سرب و روی در آلبلاغ وجود دارد که با حضور شرکت حفاظتی از طرف ایمیدرو این مشکل حل خواهد شد.

رستمی گفت: در روز شنبه هفته جاری ۲۰ تن سنگ معدن از متخلفان کشف و توقیف شد که این مواد معدنی از خودروهای حامل و یا انبارهای روستاهای اطراف به دست آمده است.  

وی خاطرنشان کرد: سودجویان، برای فرار از چنگال قانون، انبار و محل دپوی مواد معدنی سرب و روی را به سایر شهرستان ها کشانده اند که اخیرا انباری در شهرستان جوین در استان خراسان رضوی شناسایی شد.

معدن آلبلاغ اسفراین در ارتفاعات سخت گذر آلبلاغ و در محدوده پارک ملی زیست محیطی ساریگل، در شمال شرق این شهرستان قرار دارد.

تاکنون در چندین حادثه ریزش معدن در این منطقه چند نفر جان باخته اند و شماری از برداشت کنندگان غیرمجاز ذخایر معدنی سرب و روی این منطقه معدنی نیز مصدوم شده اند.

برداشت غیرمجاز از این معدن سرب و روی، که در منطقه ای با همین نام واقع است، از اواخر سال ۹۷ آغاز شده بود اما از بهار پارسال با هجوم سودجویان به این منطقه به طرز شگفت انگیزی افزایش یافت.