برخوردبا برگزارکنندگان اجتماعات‌تبلیغاتی درمنازل
برخوردبا برگزارکنندگان اجتماعات‌تبلیغاتی درمنازل
به گزارش بازار کسب و کار به نقل از ایرنا ، اکبر بهنامجو روز چهارشنبه افزود: برپایی اجتماعات در منازل برای تبلیغات علاوه بر غیرقانونی بودن به دلیل عدم مراعات زمان تبلیغات، به شیوع ویروس کرونا نیز می‌انجامد.

استاندار اردبیل گفت: با برگزاری هرگونه اجتماع تبلیغی از سوی نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در منازل مسکونی برخورد می‌شود.

برخوردبا برگزارکنندگان اجتماعات‌تبلیغاتی درمنازل

به گزارش بازار کسب و کار به نقل از ایرنا ، اکبر بهنامجو روز چهارشنبه افزود: برپایی اجتماعات در منازل برای تبلیغات علاوه بر غیرقانونی بودن به دلیل عدم مراعات زمان تبلیغات، به شیوع ویروس کرونا نیز می‌انجامد.

وی بیان کرد: مردم لازم است علاوه بر پرهیز از شرکت در اجتماعات تبلیغی، می‌بایست از برگزاری دورهمی‌های خانوادگی نیز اجتناب کنند.

استاندار اردبیل به افزایش مبتلایان به بیکاری کووید ۱۹ و بیماران بستری در بیمارستان‌ها اشاره کرد و افزود: بیشترین علت ابتلا به ویروس کرونا  برگزاری دورهمی‌های خانوادگی اعم از مجالس ختم و عروسی و دید و بازدیدهای عید بوده است.

بهنامجو  با بیان اینکه هم‌اکنون ۳۲۴ مبتلای به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند، اظهارکرد: تعداد بستری‌ها در ۱۰ ‌روز گدشته ۱۳۰ نفر بود که به دلیل بی‌توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی به بیش از دو برابر افزایش یافته است.

 وی با بیان اینکه نقش انسان در کنترل ابتلا به این ویروس ۸۰ درصد است، گفت: تنها راهکار ارائه شده برای پیشگیری از ابتلا ، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری است که در صورت توجه به این نکته سلامت فرد حفظ خوهد شد.

بهنامجو از اعمال محدودیت‌ها در تردد ، برگزاری جلسات و حضور  کارمندان در ادارات خبر داد و افزود: برگزاری جلسات با ۲۰ نفر به بالا ممنوع بوده و ورود و خروج خودروهای غیربومی و بومی به اردبیل ممنوع است.

وی خواستار مراقبت از افراد و گروه‌های دارای بیماری زمینه‌ای برای کاهش تعداد مبتلایان و جلوگیری از ازدحام در بیمارستان‌ها شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل دیروز وضعیت این استان را در زمینه شیوع کرونا نگران‌کننده خواند و اعلام کرد: افزایش آمار مبتلایان نشان می‌دهد که این استان وارد موج چهارم شیوع کرونا شده است.

دکتر شهرام حبیب‌زاده افزود: پس از چهار ماه شرایط پایدار، در شبانه‌روز گذشته ۷۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند و مجموع بیماران بستری نیز به ۳۲۴ نفر رسید.

وی گفت: با توجه به روند افزایشی تعداد مبتلایان، انتظار داریم که در روزهای آتی، وضعیت شهرستان اردبیل در زمینه شیوع کرونا از نارنجی به قرمز و وضعیت سایر مناطق استان نیز از زرد به نارنجی تغییر یابد.