×
×

افزایش ۴۵ درصدی خرید اینترنتی با وجود کرونا

 • کد نوشته: 3169
 • ۱۳۹۹-۰۳-۰۳
 • ۰
 • مدیرکل پست خراسان شمالی گفت: شیوع ویروس کرونا خرید اینترنتی در این استان را ۴۴.۸ درصد افزایش داد و به میزان ۱۱ هزار و ۸۷۳ فقره در فروردین و اردیبهشت رسید. علی اکبر خانی روز پنجشنبه با اشاره به پویش در خانه بمانیم و اینترنتی خرید کنیم اظهار داشت:  این میزان در ۲ ماه نخست […]

  افزایش ۴۵ درصدی خرید اینترنتی با وجود کرونا
 • تبلیغ هدفمند

  مدیرکل پست خراسان شمالی گفت: شیوع ویروس کرونا خرید اینترنتی در این استان را ۴۴.۸ درصد افزایش داد و به میزان ۱۱ هزار و ۸۷۳ فقره در فروردین و اردیبهشت رسید.

  علی اکبر خانی روز پنجشنبه با اشاره به پویش در خانه بمانیم و اینترنتی خرید کنیم اظهار داشت:  این میزان در ۲ ماه نخست پارسال هشت هزار و ۱۹۸ مرسوله بود.

  وی افزود: در سال ۹۷، کل مرسولات اینترنتی استان ۵۰ هزار و ۷۷ فقره بوده است که در سال ۹۸ با ۱۳ درصد رشد به ۵۶ هزار و ۷۵۶ فقره رسید.

  وی با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا خرید اینترنتی در این استان رشد یافت اظهار داشت: در اسفند سال ۹۷، پنج هزار و ۳۸۵ فقره خرید انجام شده بود در حالی که در این ماه در سال  ۹۸ با ۳۱ درصد رشد به شش هزار و ۵۱۳ فقره رسید.

  مدیرکل پست خراسان شمالی در خصوص مرسولات اینترنتی صادر از استان نیز گفت: با وجود اینکه از فروشگاه های این استان خرید زیادی توسط شهروندان سایر استان ها انجام نمی شود اما در ۲ ماه امسال در مقایسه با سال گذشته از رشد خوبی برخوردار بوده است.

  افزایش ۴۵ درصدی خرید اینترنتی با وجود کرونا
  افزایش ۴۵ درصدی خرید اینترنتی با وجود کرونا

  خانی افزود: در سال ۹۷ از فروشگاه های این استان تنها ۴۶۸ فقره و در سال ۹۸ با ۲۸۷ درصد رشد به هزار و ۸۱۴ فقره خرید اینترنتی رسید.

  وی گفت: در اسفند ماه سال ۹۷ و ۹۸، به ترتیب  ۴۵ و ۴۴۴ فقره خرید اینترنتی از استان انجام شده بود، در ۲ ماهه سال ۹۸ نیز ۱۱۱ مورد خرید اینترنتی از استان انجام شد که این نوع خرید در ۲ ماهه سال ۹۹ با ۸۰۸ درصد رشد به هزار و هشت مورد فقره رسید.

  خانی کل مرسولات ثبتی دریافتی در سال ۹۷ در این استان را ۴۴۰ هزار و ۵۷۱ فقره عنوان کرد و افزود: با رشد دو درصدی در سال ۹۸ به ۴۴۹ هزار و ۹۲۷ فقره رسید، در این مدت در کشور ۹.۶ درصد رشد داشت.

  وی افزود: در ۲ ماهه امسال ۶۰ هزار و ۷۱۲ فقره مرسوله ثبتی دریافتی بوده است که با ۱۰.۷ درصد رشد به ۵۴ هزار و ۸۱۴ فقره رسیده است.

  خانی با بیان اینکه رشد بسیار خوبی در ترافیک بسته و امانت داشته ایم گفت: در سال ۹۷ در این استان ۳۸ هزار و ۹۵۴ فقره بسته و امانت قبول و ارسال شده که با ۱۰۱ درصد رشد در سال ۹۸ به ۷۸ هزار و ۶۴۱ فقره رسید، این در حالی است که رشد این شاخص در کشور درمدت مشابه ۳۹ درصد رشد است.

  مدیر کل پست خراسان شمالی اظهار داشت: در ۲ ماهه امسال ۲۲ هزار و ۷۱ فقره بسته و امانت توسط پست استان قبول و ارسال شده است که این شاخص در مدت مشابه سال گذشته هفت هزار و ۷۲۶ فقره بوده است.

  خانی افزود: شاخص ترافیک بسته و امانت در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۸۵ درصد رشد دارد.

  خراسان شمالی بر اساس آخرین سرشماری سال ۹۵ به میزان ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

  مطالب مرتبط: کرونا خرید اینترنتی در خراسان شمالی را حدود ۴۵ درصد افزایش داد 

  منبع: ایرنا

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *