×
×

دکتر منتظری
هدف فراغی، وحدت بین اقوام بود

 • کد نوشته: 3319
 • ۱۳۹۹-۰۳-۰۶
 • ۰
 • دکتر منتظری به مناسبت نکوداشت دویست و هشتاد و هفتمین سالروز تولد شاعر شهیر ترکمن، مختومقلی فراغی گفت: مختومقلی فراغی، حکیمی است که در اشعارش، به شیوایی و در خلال حکایت‌ها و ابیات شیوا و خواندنی که برگرفته از قرآن و سیره پیامبر اکرم (ص) است، به ارزش‌های متعالی اخلاقی، همچون؛ انسان‌دوستی، خدامحوری، دفاع از مظلوم و مبارزه با ظالم، عدالت و انصاف، خوش‌رویی، امداد و دستگیری از بندگان خدا دعوت کرده است.
  هدف فراغی، وحدت بین اقوام بود
 • تبلیغ هدفمند

  دکتر منتظری به مناسبت نکوداشت دویست و هشتاد و هفتمین سالروز تولد شاعر شهیر ترکمن، مختومقلی فراغی گفت: مختومقلی فراغی، حکیمی است که در اشعارش، به شیوایی و در خلال حکایت‌ها و ابیات شیوا و خواندنی که برگرفته از قرآن و سیره پیامبر اکرم (ص) است، به ارزش‌های متعالی اخلاقی، همچون؛ انسان‌دوستی، خدامحوری، دفاع از مظلوم و مبارزه با ظالم، عدالت و انصاف، خوش‌رویی، امداد و دستگیری از بندگان خدا دعوت کرده است.

  نماینده مردم شریف گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی افزود: باید با تبیین اندیشه‌های مختومقلی فراغی، اخلاق و ارزش‌های اصیلی چون وحدت بین اقوام گسترش یابد.

  هدف فراغی، وحدت بین اقوام بود
  هدف فراغی، وحدت بین اقوام بود

  منتظری اظهار داشت: برگزاری نکوداشت مختومقلی فراغی می‌تواند فرصتی برای توسعه‌ی روابط فرهنگی و سیاسی بین ایران و ترکمنستان و سایر کشورهای همسایه باشد تا زمینه تحقق اندیشه امت واحده اسلامی مهیا شود.

  وی با اشاره به دوران پرتنش روزگار این شاعر عارف، افزود: جهان اسلام و جامعه ما، امروز بیش از هر زمان دیگر، نیازمند شخصیت‌هایی تقریبی با اندیشه صلح و وحدت و احترام متقابل است و گرامی‌داشت این شاعر بزرگ، درواقع، گرامی‌داشت صلح و وحدت و تقریب مذاهب اسلامی است.

  دکتر منتظری، در بخش دیگری از سخنانش، مختومقلی فراغی را فرزند گلستان و ایران و جهان اسلام و موجب افتخار انسانیت برشمرد و وی را در زمره مصلحان دنیای اسلام دانست.

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *