راهنمایان گردشگری نقش اساسی در توسعه گردشگری کشاورزی دارند
راهنمایان گردشگری نقش اساسی در توسعه گردشگری کشاورزی دارند
نشست هم اندیشی راهنمایان گردشگری به همت انجمن حرفه ای راهنمایان گردشگری استان گلستان در مزرعه گردشگری کشاورزی توسکا برگزار شد.

در این نشست ، نقش راهنمایان گردشگری در معرفی و ظرفیت های گردشگری کشاورزی استان و چالش ها و راهکارهای حوزه راهنمایان گردشگری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در ابتدا سهیلا برزگر ، رئیس انجمن حرفه ای راهنمایان گردشگری استان گلستان به برنامه ها و فعالیت های انجمن اشاره کرد و گفت: این انجمن سعی دارد در جهت ارتقاء و سطح آگاهی راهنمایان نشست های تخصصی برگزار نماید.

همچنین، مدیر مزرعه گردشگری کشاورزی توسکا در این نشست عنوان کرد: توسکا ، نخستین مزرعه گردشگری ایران است که با پنج هکتار شامل باغ تمشک، مزارع توت فرنگی، سبزیجات، صیفی‌جات، حیوانات و کارگاه آموزشی است.

مجید زمانی افزود: گردشگری کشاورزی در واقع عملی برای جذب گردشگران به منطقه با اهداف کشاورزی است و این نوع گردشگری منجر به جذب گردشگران به شکل آموزشی ، تفریحی می شود که روندی رو به رشد در بازار گردشگری دارد.

وی تصریح کرد: گردشگری کشاورزی در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان یک روش کسب درآمد تبدیل شده است و باعث حفظ منابع طبیعی و ترغیب گردشگران به مواد غذایی سالم شده است.

زمانی اظهارداشت: راهنمایان گردشگری نقش موثر و اساسی در جذب گردشگران دارند و می توانند به رونق و توسعه گردشگری کشاورزی استان کمک کنند‌.

در پایان ، راهنمایان گردشگری چالش های صنعت گردشگری و حوزه راهنمایان را بررسی و به ارائه راهکار و برنامه های عملی پرداختند.

  • نویسنده : نرگس حسین زاده
  • منبع خبر : بازار کسب کار آنلاین