بیش از ۵۰۰۰ طرح خراسان‌شمالی در سامانه جامع تسهیلات اشتغال ثبت شد
بیش از ۵۰۰۰ طرح خراسان‌شمالی در سامانه جامع تسهیلات اشتغال ثبت شد

ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: سال گذشته ۵ هزار و ۳ طرح از خراسان شمالی برای دریافت یک هزار و ۴۸۰ میلیارد تومان تسهیلات در سامانه جامع تسهیلات اشتغال ثبت شد. مهدی اسلام خواه در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: ۴ هزار و ۶۴ طرح خویش فرمایی […]

ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: سال گذشته ۵ هزار و ۳ طرح از خراسان شمالی برای دریافت یک هزار و ۴۸۰ میلیارد تومان تسهیلات در سامانه جامع تسهیلات اشتغال ثبت شد.

مهدی اسلام خواه در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: ۴ هزار و ۶۴ طرح خویش فرمایی و ۹۳۹ طرح کارفرمایی در سامانه مزبور ثبت شد که میزان تسهیلات درخواستی به ترتیب ۴۷۱ میلیارد و یک هزار و ۹ میلیارد تومان است.

وی خاطرنشان کرد: ۵ هزار و ۳ طرح شامل یک هزار و ۹۸۰ طرح در بخش مشاغل خانگی، یک هزار و ۵۵۳ طرح در بخش کشاورزی، ۹۶۴ طرح در بخش خدمات و ۵۰۷ طرح در بخش صنعت است.

اسلام خواه افزود: فراوانی رسته های دارای بیشترین متقاضی ثبت شده در سامانه به ترتیب صنایع نساجی پوشاک و سراجی، فرش دستبافت، پرورش و نگهداری دام سبک و سنگین، کسب و کارهای صنفی، بافته های داری و غیر داری، محصولات گلخانه ای، باغداری، فعالیت های خدماتی و مهندسی کشاورزی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی درباره مشکلات و دغدغه‌ها برای جذب تسهیلات تبصره ۱۶ گفت: ابلاغ دیرهنگام ردیف اعتبارات در پایان سال ۱۴۰۱ از جمله مشکلات در این زمینه است.

انتهای پیام