احداث ۹ دستگاه پل و ابنیه فنی در محورهای خراسان شمالی
احداث ۹ دستگاه پل و ابنیه فنی در محورهای خراسان شمالی

ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی از احداث ۹ دستگاه پل و ابنیه فنی و تعمیرات در سطح محورهای این استان با ۵۵۵ هزار میلیون ریال اعتبار، طی یک سال گذشته خبر داد. محمد مشتری در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: پل های کلاته یاور، کلاته آقا نبی […]

ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی از احداث ۹ دستگاه پل و ابنیه فنی و تعمیرات در سطح محورهای این استان با ۵۵۵ هزار میلیون ریال اعتبار، طی یک سال گذشته خبر داد.

محمد مشتری در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: پل های کلاته یاور، کلاته آقا نبی و الله وردی خان در شهرستان بجنورد، پل خرتوت یموق در شهرستان مانه و سملقان، پل شوقان در شهرستان جاجرم، پل های غلامان و یوقان برج در شهرستان راز و جرگلان و پل روستای علی محمد و پل محور شوق آباد در شهرستان شیروان در این مدت احداث شد.

وی مهمترین موضوعات و تعمیرات اساسی و بهسازی پل ها را اجرای شوت و رادیه برد، اجرا و تعمیر قرنیز، تعمیر درز انبساط و تنقیه ورودی و خروجی پل ها برشمرد و افزود: برای تمامی پل های استان شناسنامه فنی تهیه و اطلاعات آن ها در سامانه bms  ثبت شده است.

 وی به وجود ۶ هزار و ۹۰۲ دستگاه انواع آبرو، پل و ابنیه فنی در محورهای استان اشاره و تصریح کرد: ۱۰۰ دستگاه پل در محورهای خراسان شمالی نیازمند تعمیر و بازسازی است که به  ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.  

مشتری با بیان این که تنقیه پل ها (تمیز کردن، باز کردن و برداشتن گل و لای از پل ها) جزو برنامه های اولویت دار این اداره کل برای جلوگیری از خسارات احتمالی به پل ها و هدایت آب‌های سطحی است، ادامه داد: بازدیدها و بازرسی های فنی مستمر برای بررسی وضعیت پل‌ها و ابنیه فنی، برای حصول اطمینان از ایمنی سازه‌ای و بررسی پل‌ها به منظور عبور سیلاب و جلوگیری از بحران‌های احتمالی از جمله اقدامات مهمی است که به صورت مستمر انجام می‌شود.

انتهای پیام