جمع آوری ۱۸ میلیارد ریال فطریه در خراسان‌شمالی
جمع آوری ۱۸ میلیارد ریال فطریه در خراسان‌شمالی

ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: از عید فطر تاکنون ۱۸ میلیارد و ۶۴۷ میلیون و ۳۷۹ هزار ریال فطریه و کفارات مردم استان جمع آوری شد. مجید الهی راد در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه روند جمع آوری فطریه و کفارات به مدت ۱۰ روز در پایگاه های جمع […]

ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: از عید فطر تاکنون ۱۸ میلیارد و ۶۴۷ میلیون و ۳۷۹ هزار ریال فطریه و کفارات مردم استان جمع آوری شد.

مجید الهی راد در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه روند جمع آوری فطریه و کفارات به مدت ۱۰ روز در پایگاه های جمع آوری فطریه ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: از این میزان ۱۶ میلیارد و ۶۸۱ میلیون ریال فطریه عام، یک میلیارد و ۳۸۱ میلیون و ۱۸۲هزار ریال کفاره غیرعمد و مابقی سهم سادات و عمد است.

وی گفت: زکات فطریه جمع آوری شده طبق موازین شرعی به حساب نیازمندان در سراسر استان واریز شد.

وی افزود: میزان زکات فطریه ماه مبارک رمضان امسال برای هر نفر در استان با قوت غالب گندم ۴۵ هزار تومان تعیین شده است.

الهی راد بیان کرد: همچنین مبلغ زکات فطریه برای کسانی که قوت غالب آن‌ها برنج است برای مصرف برنج خارجی ۱۶۵ هزار تومان و برنج ایرانی ۲۴۰ هزار تومان تعیین و اعلام شد.

وی تصریح کرد: هزار و ۸۰ پایگاه ثابت و سیار از روز عید سعید فطر به مدت ۱۰ روز در استان دایر شد.

این مقام مسئول افزود: برای تسهیل فرآیند پرداخت فطریه، کدهای آسان پرداخت برای روزه دار پیش‌بینی‌شده است که می توانند با شماره‌گیری #۰۵۸*۸۸۷۷* رقم فطریه خود را پرداخت کنند.

وی بابیان اینکه در این راستا چهار شماره کارت به‌صورت مجازی نیز برای پرداخت فطریه، کفارات عمد و غیر عمد و فطریه سادات پیش‌بینی‌شده است افزود: شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۵۸۹۶۷ برای فطریه عام، ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۶۷۲۳۲ برای فطریه سادات، ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۷۵۵۰۸ برای کفاره غیر عمد و ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۸۳۷۷۵ برای کفاره عمد در نظر گرفته‌شده است.

مدیر کل کمیته امداد خراسان شمالی بیان کرد: مردم نوع دوست استان پارسال ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان زکات فطره پرداخت کردند.

انتهای پیام