نظارت بر تردد ناوگان حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی تشدید می شود
نظارت بر تردد ناوگان حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی تشدید می شود

ایسنا/خراسان شمالی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت:  نظارت بر تردد ناوگان حمل و نقل جاده ای در استان به مناسبت روز ملی ایمنی حمل و نقل تشدید می شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی، محمد مشتری اظهار کرد: نصب […]

ایسنا/خراسان شمالی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت:  نظارت بر تردد ناوگان حمل و نقل جاده ای در استان به مناسبت روز ملی ایمنی حمل و نقل تشدید می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی، محمد مشتری اظهار کرد: نصب بنر در جاده ها به منظور آگاه سازی کاربران جاده ای در خصوص ارتقای ایمنی، کنترل ناوگان حمل و نقل عمومی در محورها به ویژه پاسگاه های پلیس راه، گشت های نامحسوس و همچنین مانور خودرویی با حضور گشت های راهداری این اداره کل و اداره های تابعه شهرستان ها در مقاطع پرخطر و حاشیه راهدارخانه ها از جمله اقداماتی است که در روز ملی ایمنی حمل و نقل اجرا خواهد شد.

 وی با اشاره به اجرای برنامه های نمایشی و آموزشی با موضوعات ایمنی و ترافیک برای دانش آموزان مقاطع پیش دبستانی و دبستان مدارس حاشیه راه ها افزود: به همین مناسبت، کلاه ایمنی به صورت نمادین بین راکبان موتورسیکلت توزیع می شود.

وی اظهار کرد: مدیران فنی شرکت های حمل و نقل عمومی باید قبل از حرکت ناوگان وضعیت ایمنی وسیله نقلیه را بررسی و از بی نقص بودن ناوگان مطمئن باشند و در صورت نقص فنی از تردد آن جلوگیری کنند.

 وی ادامه داد: توصیه می شود رانندگان برای کاهش حوادث جاده ای، ضوابط و مقررات رانندگی را رعایت و با سرعت مطمئنه تردد کنند تا از بروز سوانح جلوگیری شود. 

 این مسئول خاطرنشان کرد: روز ملی ایمنی حمل و نقل به منظور فرهنگ سازی در راستای افزایش ایمنی راه‌ها و مسیرهای درون شهری و برون شهری نامگذاری شده است و آموزش و فرهنگ سازی از جمله موثرترین راهکارها به منظور کاهش تصادفات به شمار می رود.

انتهای پیام