۵۰۰ قطعه زمین ۲۰۰ متری آماده واگذاری در طرح جوانی جمعیت خراسان شمالی
۵۰۰ قطعه زمین ۲۰۰ متری آماده واگذاری در طرح جوانی جمعیت خراسان شمالی

ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی از آمادگی واگذاری ۵۰۰ قطعه زمین ۲۰۰ متری در قالب طرح جوانی جمعیت خبر داد. قاسم قاسمی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: در شهر بجنورد بیش از۵۷۰ درخواست در این خصوص ثبت شده که ۷۰ درخواست مشمول قانون نبودند و ۵۰۰ درخواست کارهای ثبتی […]

ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی از آمادگی واگذاری ۵۰۰ قطعه زمین ۲۰۰ متری در قالب طرح جوانی جمعیت خبر داد.

قاسم قاسمی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: در شهر بجنورد بیش از۵۷۰ درخواست در این خصوص ثبت شده که ۷۰ درخواست مشمول قانون نبودند و ۵۰۰ درخواست کارهای ثبتی در حال انجام است.

وی افزود: در بحث قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، وظایفی برای راه و شهرسازی نیز تعریف شده و این مجموعه موظف است که خانواده های دارای فرزند سوم و چهارم که بعد از تاریخ ۲۰ مهر ماه ۱۴۰۰ به دنیا آمده اند را تحت پوشش این طرح قرار دهد.

به گفته وی، براساس قانون اجرایی که تدوین و آماده شده، اقداماتی در راستای تامین زمین و بحث واگذاری در تمامی شهرها به فراخور تقاضاهایی که وجود دارد انجام شده که در همین راستا ۵۰۰ قطعه ۲۰۰ متری آماده واگذاری به مشمولان این قانون است.

قاسمی گفت: این قطعات تفکیک شده و در تمامی شهرهایی که زمین موجود است تامین شده و کسانی که متقاضی هستند به محض اینکه درخواست اولیه خود را در اداره کل به ثبت برسانند و مشمول این قانون باشند اختصاص و واگذاری زمین انجام خواهد شد.

وی در بخش دیگری از این گفت و گو، از جذب ۱۴۰ میلیارد ریال برای احداث باند دوم محور اسفراین-بجنورد خبر داد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی اظهار کرد: مبلغ قرارداد این پروژه ۸۵۰ میلیارد ریال است که تاکنون ۱۴۰ میلیارد ریال آن در قالب اسناد خزانه و نقدی به پیمانکار پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه مابقی اعتبار این پروژه به مرور تخصیص می یابد، افزود: مشکلات این پروژه شامل آزادسازی، تملک، مشکلات مربوط به میراث فرهنگی و معارضین راه تا حدودی رفع شده است و در ماه‌های آتی شاهد کلنگ زنی بخش‌های دیگری از این پروژه خواهیم بود.

انتهای پیام