پیش بینی رگبار باران و رعد و برق در خراسان شمالی
پیش بینی رگبار باران و رعد و برق در خراسان شمالی

ایسنا/خراسان شمالی رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی از پیش بینی رگبار باران و رعد و برق در این استان خبر داد. مهری هاشمی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به صدور هشدار نارنجی هوا در استان اظهار کرد: اداره کل هواشناسی با صدور هشدار نارنجی از بعد از ظهر […]

ایسنا/خراسان شمالی رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی از پیش بینی رگبار باران و رعد و برق در این استان خبر داد.

مهری هاشمی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به صدور هشدار نارنجی هوا در استان اظهار کرد: اداره کل هواشناسی با صدور هشدار نارنجی از بعد از ظهر امروز تا فردا شب، رگبار باران همراه با رعد و برق پیش بینی کرد.

وی گفت: از بعد از ظهر امروز تا فردا شب، رگبار باران همراه با رعد و برق برای نیمه جنوبی و از فردا در نواحی شمال و شرق استان پیش بینی می شود.

هاشمی تاکید کرد: قرار نگرفتن در مجاورت مسیل ها، رودخانه ها و سازه های فرسوده، از توصیه های هواشناسی کاربردی برای این دو روز است.

وی افزود: توصیه می شود افراد از اتراق در حاشیه رودخانه ها و صعود به ارتفاعات و همچنین از پارک کردن خودرو ها در مجاورت درختان فرسوده و ساختمان های نیمه کاره خودداری کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: کشاورزان نیز از محلول پاشی و سم پاشی باغات و مزارع، چرای دام در ارتفاعات بپرهیزند، و استحکام تاسیسات کشاورزی، گلخانه ها و سازه های موقت را کنترل کنند.

انتهای پیام