تسهیلات اشتغالزایی مددجویان بهزیستی خراسان شمالی کفاف ایجاد شغل را نمی دهد
تسهیلات اشتغالزایی مددجویان بهزیستی خراسان شمالی کفاف ایجاد شغل را نمی دهد

ایسنا/خراسان شمالی رئیس اداره اشتغال، مسکن و مشارکت های مردمی اداره کل بهزیستی خراسان شمالی گفت: سقف تسهیلات اشتغالزایی مددجویان بهزیستی این استان کفاف ایجاد شغل را نمی دهد. احسان ناوی پور در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: به عنوان مثال اگر یک مددجوی بهزیستی قصد راه اندازی یک مغازه را داشته باشد […]

ایسنا/خراسان شمالی رئیس اداره اشتغال، مسکن و مشارکت های مردمی اداره کل بهزیستی خراسان شمالی گفت: سقف تسهیلات اشتغالزایی مددجویان بهزیستی این استان کفاف ایجاد شغل را نمی دهد.

احسان ناوی پور در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: به عنوان مثال اگر یک مددجوی بهزیستی قصد راه اندازی یک مغازه را داشته باشد با اعطای ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات امکان انجام این کار وجود ندارد.

وی افزود: از سوی دیگر عدم تنوع شغلی یکی از مشکلاتی است که در بحث اشتغال میان مددجویان این استان وجود دارد.

ناوی پور ادامه داد: شغل هایی همچون دامداری یکی از مشاغلی است که بیشتر مددجویان به سوی آن پیش رفته اند.

وی تصریح کرد: علاوه بر آن، عدم پرداخت به روز تسهیلات از سوی بانک ها یکی دیگر از مشکلات پیش پای ایجاد اشتغال مددجویان بهزیستی است.

این مقام مسئول تصریح کرد: تورم و بالارفتن قیمت ها با توجه به عدم پرداخت به روز تسهیلات سبب شده تا آن ها با مشکل مواجه شوند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۶۸۶ پرونده اشتغالزایی مددجویان در صف انتظار دریافت تسهیلات در بانک ها قرار دارد.

رئیس اداره اشتغال، مسکن و مشارکت های مردمی اداره کل بهزیستی خراسان شمالی گفت: در سال گذشته ۱۲۰ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی برای مددجویان بهزیستی این استان جذب شد.

وی افزود: طی مدت مذکور یک هزار و ۳۵۰ پرونده با اعتبار ۱۰۴ میلیارد تومان برای دریافت تسهیلات تبصره ۱۶ به بانک ها معرفی شد که به یک هزار و ۹۴ پرونده تسهیلات پرداخت شده است.

به گفته ناوی پور این تسهیلات برای یک هزار و ۳۰۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ نیز بیان کرد: در سال گذشته به ۱۴۰ پرونده ۱۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده که برای ۲۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است.

انتهای پیام