فضاهای مازاد دولتی در اختیار طرح‌های فرهنگی قرار گیرد
فضاهای مازاد دولتی در اختیار طرح‌های فرهنگی قرار گیرد

ایسنا/خراسان شمالی رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی گفت: اداره ها و سازمان ها فضاهای مازاد خود را به منظور اجرای طرح های فرهنگی از جمله برگزاری نمایشگاه های عفاف و حجاب در اختیار تولیدکنندگان قرار دهند. به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان شمالی، حجت الاسلام و […]

ایسنا/خراسان شمالی رئیس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی گفت: اداره ها و سازمان ها فضاهای مازاد خود را به منظور اجرای طرح های فرهنگی از جمله برگزاری نمایشگاه های عفاف و حجاب در اختیار تولیدکنندگان قرار دهند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان شمالی، حجت الاسلام و المسلمین رضا نوری در هشتاد و چهارمین جلسه شورای فرهنگ و عمومی خراسان شمالی اظهار کرد: کمیته ای در راستای فضاهای مازاد برای طرح های فرهنگی تشکیل شود که فرمانداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی و اداره کل اوقاف و شهرداری ها عضو آن باشند.

وی افزود: در این کمیته تمامی طرح های فرهنگی به ویژه عفاف و حجاب به طور مکتوب پردازش و در نهایت به ۳ قرارگاه ارسال شود.

امام جمعه بجنورد بیان کرد: با ایجاد این کمیته، فضاهای مازاد دستگاه های اجرایی شناسایی و در اختیار تولید کنندگان محصولات فرهنگی قرار گیرد چرا که برخی از این تولیدکنندگان بدلیل نداشتن اعتبار و کمبود درآمد، محلی برای عرضه محصولات خود ندارند.

وی افزود: راه اندازی فروشگاه ها و یا غرفه های محصولات فرهنگی موجب گسترش فرهنگ عفاف و حجاب خواهد شد و محصولات اسلامی به راحتی در اختیار و دید مردم قرار خواهد گرفت.

دبیر شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی در ادامه این جلسه اظهار کرد: باتوجه به اینکه تولیدکنندگان فرهنگی (پوشاک ایرانی اسلامی) استان محصولات خود را در منازل تولید می کنند و به دلیل نبود درآمد به طور مجازی به فروش می رسانند؛ در این راستا نیازمند فروشگاه و یا نمایشگاه هایی در سطح استان هستیم.

تقی صادقی بیان کرد: دستگاه های اجرایی فضاهایی برای ایجاد این فروشگاه ها و یا نمایشگاه دارند که می توانند آن را برای عرضه محصولات فرهنگی در اختیار تولیدکنندگان قرار دهند.

وی افزود: همچنین برای ساخت مرکز فرهنگی، تجاری، سرمایه گذار اعلام آمادگی کرده است که نیاز به همکاری شهرداری دارد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی تصریح کرد: برای تبادل اطلاعات و ارتباط بین دستگاهی، دستگاه های اجرایی استان فردی را به نمایندگی خود به دبیرخانه این شورا معرفی کنند.

انتهای پیام