هفتمین جشنواره‌ ملی داستان‌ کوتاه «بلقیس» در خراسان شمالی برگزار می شود
هفتمین جشنواره‌ ملی داستان‌ کوتاه «بلقیس» در خراسان شمالی برگزار می شود

ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از برگزاری هفتمین جشنواره ملی داستان کوتاه «بلقیس» در خراسان شمالی خبر داد. تقی صادقی  در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: هفتمین جشنواره ملی داستان کوتاه «بلقیس» در سه بخش کشوری، خراسان شمالی  و نوقلم ( ۷ تا ۱۲ سال و ۱۳ تا ۱۸ […]

ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از برگزاری هفتمین جشنواره ملی داستان کوتاه «بلقیس» در خراسان شمالی خبر داد.

تقی صادقی  در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: هفتمین جشنواره ملی داستان کوتاه «بلقیس» در سه بخش کشوری، خراسان شمالی  و نوقلم ( ۷ تا ۱۲ سال و ۱۳ تا ۱۸ سال ) برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به موضوعات در نظر گرفته شده برای این رویداد ملی در استان گفت: علاقه مندان می توانند آثار خود را با موضوعاتی همچون شعار سال، سبک زندگی ایرانی اسلامی،عفاف وحجاب، ایثار و شهادت، آسیب های اجتماعی ، آداب و رسوم مردم خراسان شمالی و آزاد به دبیرخانه جشنواره مستقر در شهرستان اسفراین ارسال کنند.

صادقی به شرایط ارسال آثار از سوی هنرمندان اشاره کرد و افزود: ارسال آثار باید به صورت مجزا و در قالب فایل word با قلم B Nazanin و اندازه قلم ۱۴  به همراه مشخصات کامل نویسنده، اثر ارسالی نباید پیش از این در جشنواره دیگری شرکت و یا در کتاب، مجله و… بوده باشد، داستان های بخش استانی و نوقلم باید از موضوعات بومی و محلی و آداب و رسوم الهام گرفته باشد، در بخش کشوری هر شخص مجاز به ارسال ۳ اثر و در بخش استانی ۵ اثر به دبیرخانه خواهد بود، نویسندگان استان مجاز هستند در بخش کشوری با ارسال ۳ اثر دیگر، شرکت نمایند.

وی شناسایی و پرورش نویسندگان و جوانان متعهد هنرمند، تولید آثار ارزشمند ادبی در حوزه داستان کوتاه، گسترش و ارتقاء فرهنگ مطالعه، معرفی آداب و رسوم مردم خراسان شمالی و آشنایی با جغرافیای این استان، تبادل نظر بین نویسندگان مطرح کشور و بومی استان و دانش افزایی نویسندگان بومی را از اهداف برگزاری این جشنواره در استان بیان کرد.

صادقی اضافه کرد: بخش نوقلم مختص استان خراسان شمالی بوده و هر نفر مجاز به ارسال  ۳ اثر می باشد.

وی با بیان اینکه مهلت ارسال اثر به دبیرخانه تا بیستم خرداد ماه ۱۴۰۲ است،خاطرنشان کرد: نحوه ارسال آثار از طریق ایمیل جشنواره به نشانی  festivalstorykhn@yahoo.com و یا به شماره دبیرخانه در پیام رسان ایتا ۰۹۳۹۰۸۳۲۱۳۳ است.

گفتنی است؛ هفتمین جشنواره ملی داستان کوتاه «بلقیس» خراسان شمالی نیمه دوم تیرماه به میزبانی شهرستان اسفراین برگزار می شود.

انتهای پیام