×
×

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی
ممنوعیت خروج مرغ زنده از استان

 • کد نوشته: 4245
 • ۱۳۹۹-۰۴-۰۲
 • ۰
 • مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی گفت: خروج مرغ زنده از استان به مقصد سایر استان‌ها، تا اطلاع بعدی ممنوع شد.
  ممنوعیت خروج مرغ زنده از استان
 • تبلیغ هدفمند

  مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی گفت: خروج مرغ زنده از استان به مقصد سایر استان‌ها، تا اطلاع بعدی ممنوع شد.

  سالانه حدود ۲۲ هزار تن گوشت مرغ در خراسان شمالی مصرف می شود که حدود ۶ هزار تن از این میزان از سایر استان ها تامین می شود.     

  محمد بدری با اعلام این خبر گفت: ممانعت خروج مرغ زنده از استان، با مصوبه تنظیم بازار استان و برای جلوگیری از افزایش قیمت گوشت مرغ کشتار روز اعمال شده است. 

  وی با بیان اینکه قیمت گوشت مرغ بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود گفت: اکنون قیمت این محصول، به بیش از قیمت مصوب رسیده است و با توجه به افزایش میزان تقاضا، قیمت در چند روز گذشته افزایش یافته است.

  مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی خاطرنشان کرد: با هماهنگی های انجام شده، دامپزشکی استان از خروج مرغ زنده استان و گوشت استحصال شده از مرغ زنده استان ممانعت می کند اما خروج گوشت استحصال شده از مرغ زنده سایر استان ها که در کشتارگاه های این استان کشتار می شود، مانعی ندارد.

  رییس اتحادیه لبنیات، مرغ‌فروشان و قصابان بجنورد هم گفت: قیمت گوشت مرغ، امروز نسبت به دیروز ۱۵ هزار ریال افزایش یافته است.

  حسین قاسم زاده اظهار داشت: قیمت توزیع عمده و خرده فروشی گوشت مرغ گرم در امروز ۱۴۵ هزار ریال به ازای هر کیلوگرم و برای مصرف کننده ۱۵۲ هزار ریال است.

  ممنوعیت خروج مرغ زنده از استان
  ممنوعیت خروج مرغ زنده از استان

  وی افزود: قیمت مصوب هر کیلوگرم گوشت مرغ کشتار روز ۱۲۹ هزار ریال از این محصول است. 

  رییس اتحادیه لبنیات قصابان و مرغ فروشان بجنورد افزود: با شیوع کرونا و کاهش میزان مصرف گوشت مرغ، قیمت مرغ زنده هم بسیار کاهش یافت و به ۸۵ هزار تا ۸۰ هزار ریال به ازای هر کیلوگرم کاهش یافت و بر این اساس، مرغداران در این دوره، مرغ کمتری تولید کرده اند.  

  برچسب ها

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *