خرید ۹۶ هزار تن گندم در خراسان شمالی
خرید ۹۶ هزار تن گندم در خراسان شمالی

ایسنا/خراسان شمالی مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خراسان شمالی از خرید ۹۶ هزار تن گندم در این استان خبر داد. نامور در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه روند خرید گندم در استان هنوز ادامه دارد، گفت: میزان گندم مذکور با ارزش یک هزار و ۴۴۵ میلیارد و ۹۵۶ میلیون و […]

ایسنا/خراسان شمالی مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خراسان شمالی از خرید ۹۶ هزار تن گندم در این استان خبر داد.

نامور در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه روند خرید گندم در استان هنوز ادامه دارد، گفت: میزان گندم مذکور با ارزش یک هزار و ۴۴۵ میلیارد و ۹۵۶ میلیون و ۸۹۴ هزار و ۹۳۲ تومان خریداری شده است.

وی افزود: تاکنون از رقم مذکور یک هزار و ۳۷ میلیارد و ۴۷۷ میلیون و ۳۶۰ هزار و ۷۳۰ تومان پرداخت شده است.

نامور با اشاره به اینکه پیش بینی سازمان جهاد کشاورزی برای خرید گندم طی امسال ۸۳ هزار تن بوده است، ادامه داد: خرید گندم در استان تا شهریور ماه ادامه دارد و پیش بینی می شود این میزان به ۱۰۰ هزار تن برسد.

وی اظهار کرد: ۲۴ مرکز برای خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان در استان فعال است و فعالان این بخش می توانند برای عرضه محصول تولیدی خود با کپی کارت ملی و شماره حساب بانک کشاورزی و ثبت نام در سامانه پهنه بندی به این مراکز مراجعه کنند.

روند افزایشی خرید تضمینی گندم در مراکز خرید تعاون روستایی خراسان شمالی  

جلیل رمضانی مدیر تعاون روستایی خراسان شمالی نیز گفت: خرید تضمینی گندم کشاورزان استان از مرز ۲۵۰۰۰ تن عبور کرد.

وی گفت: با اقدامات صورت گرفته در جهت حمایت از تولید محصول داخلی و رشد تولید، تعداد ۱۷ مرکز خرید در نقاط روستایی و دوردست استان راه اندازی شد که از این تعداد مرکز در حال حاضر چهار مرکز واقع در شهرستان های راز وجرگلان، شیروان و بجنورد همچنان فعال بوده و کار خرید تضمینی گندم را از کشاورزان انجام می دهند.

وی بیان کرد: از زمان آغاز طرح خرید تضمینی گندم تا امروز، مقدار ۲۵۱۴۰ تن گندم با کیفیت تحویل مراکز خرید تعاون روستایی شد که نسبت به سال گذشته روند افزایشی داشته و رکورد خرید نسبت به مدت مشابه سال قبل شکسته شد. 

گفتنی است در سال جاری برای اولین بار در استان خرید تضمینی دانه روغنی کاملینا توسط  اتحادیه شرکت های تعاون روستایی بجنورد انجام گرفت که تاکنون به میزان ۵۰ تن از این دانه روغنی خریداری شده است.

انتهای پیام