زائران اربعین از مسیرهای رسمی داخل عراق تردد کنند
زائران اربعین از مسیرهای رسمی داخل عراق تردد کنند

ایسنا/خراسان شمالی رییس ستاد اربعین خراسان شمالی گفت: زائران اربعین از مسیرهای رسمی داخل عراق تردد کنند. حسن ناهیدی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: تاکنون ۲۱هزار نفر از زائران خراسان شمالی ثبت نام کرده اند که بیش از  ۱۹ هزار نفر از مرز های مختلف جمهوری اسلامی خارج شده اند و به […]

ایسنا/خراسان شمالی رییس ستاد اربعین خراسان شمالی گفت: زائران اربعین از مسیرهای رسمی داخل عراق تردد کنند.

حسن ناهیدی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: تاکنون ۲۱هزار نفر از زائران خراسان شمالی ثبت نام کرده اند که بیش از  ۱۹ هزار نفر از مرز های مختلف جمهوری اسلامی خارج شده اند و به سمت عراق در حال حرکت هستند.

وی افزود: خدمات خوبی در تمدید گذرنامه ها انجام شده است.

ناهیدی ادامه داد: حمل و نقل مناسبی هم در نظر گرفته شده اما بیشتر زائران از خودروی شخصی استفاده کرده اند که در تمام مرزها پارکینگ های مناسبی پیش بینی شده است.

وی بیان کرد: توصیه می شود زائران از مسیرهای رسمی داخل عراق تردد و اقامت هم در مکان های رسمی انجام شود و گذرنامه ها دارای مهر باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: استقرار موکب های درمانی هم انجام شده که آخرین تیم پزشکی اعزام شده شامل ۲۴ نفر هستند و این درحالی است که فوریت های پزشکی و آمبولانس نیز فعال است.

وی افزود: دو موکب نیز در گمرک مستقر هستند که در حوزه تغذیه و اسکان فعال هستند و ۱۲ موکب نیز در عراق مستقرند که اولویت آنها ارائه خدمات به زائران خراسان شمالی و سپس سایر زائران است.

ناهیدی ادامه داد: زائران مراقب وسایل همراه به ویژه گذرنامه‌های خود باشند.

انتهای پیام