×
×

تولد بیش از ۴۵۰۰ نوزاد در بیمارستان های خراسان شمالی

 • کد نوشته: 44030
 • ۱۴۰۲-۰۶-۱۰
 • ۰
 • ایسنا/خراسان شمالی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از تولد ۴۵۹۶ نوزاد در بیمارستان های تحت پوشش این دانشگاه خبر داد. دکتر عبدالله کبریایی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه  در پنج ماه نخست امسال چهار هزار و ۵۵۴ زایمان در بیمارستان‌های این دانشگاه ثبت شده است، گفت:   زایمان و تولدهای […]

  تولد بیش از ۴۵۰۰ نوزاد در بیمارستان های خراسان شمالی
 • تبلیغ هدفمند

  ایسنا/خراسان شمالی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از تولد ۴۵۹۶ نوزاد در بیمارستان های تحت پوشش این دانشگاه خبر داد.

  دکتر عبدالله کبریایی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه  در پنج ماه نخست امسال چهار هزار و ۵۵۴ زایمان در بیمارستان‌های این دانشگاه ثبت شده است، گفت:   زایمان و تولدهای ثبت شده در پنج ماه نخست امسال نسبت به بازه مشابه سال قبل افزایش داشته است.

  وی افزود: تعداد زایمان‌ها در پنج ماه اول سال گذشته چهار هزار و ۵۰۹ نفر بوده و چهار هزار و ۵۳۶ نوزاد چشم به جهان گشوده‌اند.

  کبریایی اجرای مصوبات قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، گسترش خدمات درمان ناباروری استان و برگزاری دوره‌های آموزشی در راستای اجرای سیاست‌های جمعیتی را از جمله گام‌های عملیاتی در راستای سیاست‌های جوانی جمعیت عنوان کرد.

  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی همچنین یادآوری کرد: کاهش میزان باروری و پیری جمعیت، سرمایه انسانی هر کشور را کاهش می‌دهد این کاهش بر توسعه اقتصادی و افزایش هزینه‌های بهداشت و درمان نیز تأثیر دارد.

  انتهای پیام

  برچسب ها

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *