×
×

تیم درمانی خراسان‌شمالی برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین عازم عراق شد

 • کد نوشته: 44034
 • ۱۴۰۲-۰۶-۱۰
 • ۰
 • ایسنا/خراسان شمالی رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از اعزام تیم درمانی استان برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی در کشور عراق خبر داد و گفت: ۲۱۵ نفر در قالب تیم های دانشجویی، فوریت ها، درمانی و تیم های پشتیبانی به کشور عراق اعزام شدند. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه […]

  تیم درمانی خراسان‌شمالی برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین عازم عراق شد
 • تبلیغ هدفمند

  ایسنا/خراسان شمالی رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از اعزام تیم درمانی استان برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی در کشور عراق خبر داد و گفت: ۲۱۵ نفر در قالب تیم های دانشجویی، فوریت ها، درمانی و تیم های پشتیبانی به کشور عراق اعزام شدند.

  به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان، دکتر جواد شاهین فر با بیان اینکه ۱۰۰ نفر در تیم دانشجویی، ۳۸ نفر در تیم درمانی( شش پزشک، سه ماما، ۱۵ پرستار، پنج دارویار، یک داروساز، یک بهداشت عمومی، هفت نفر کادر پشتیبان)، ۱۷ نفر در تیم فوریت ها و ۶۰ نفر نیز در تیم پشتیبانی حضور دارند، اظهار کرد: این تیم متشکل از پزشک، پرستار، ماما، دارویار و … به صورت رایگان خدمات بهداشتی و درمانی مناسب را به زائران ارائه خواهند کرد.

  وی با بیان اینکه اکنون تیم های اورژانس دانشگاه در مرز مهران و پایگاه های مشخص شده مستقر هستند، عنوان کرد: کارشناسان اورژانس ۱۱۵ استان با تجهیزات کامل شامل یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، چهار دستگاه آمبولانس و تجهیزات کامل درمانی و دارویی، جهت ارائه خدمات درمانی به زائرین اربعین حسینی در مرز مهران حضور دارند.

  شاهین فر با اشاره به اینکه این تیم مستقر در مهران، آماده باش برای رسیدگی به هر گونه حادثه احتمالی هستند، خاطرنشان کرد: تیم اورژانس استان ۲۵ روز در این مکان مستقر خواهد بود و تمام خدمات درمانی شامل بیماری ها، حوادث و .. را پوشش می دهد.

  رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی یادآور شد: واحد اعزامی به میزان کافی به دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی مجهز هستند و به صورت شبانه روزی به زائران اربعین حسینی خدمات رسانی خواهند کرد.

  وی همچنین از فعالیت موکب «آرمان امام حسین(ع)» در نزدیکی بین الحرمین خبر و ادامه داد: ۴۰ نفر از دانشجوان و کارکنان این معاونت به عنوان خادم به این موکب اعزام می شوند.

  شاهین فر با بیان اینکه این موکب از سه الی ۱۵ شهریور فعال خواهد بود، خاطرنشان کرد: خدمات رسانی به دانشجویان علوم پزشکی کشور از طریق این موکب انجام می شود و هر شب ۱۴۰ تا ۲۰۰ دانشجو دختر مهمان این موکب خواهند بود.

  وی با اشاره به خدمت رسانی به بیش از دو هزار نفر طی این مدت، گفت: اقدامات تنها به اسکان و پذیرایی معطوف نمی شود بلکه فعالیت های فرهنگی و رسانه ای نیز تدارک دیده شده است.

  شاهین فر با بیان اینکه برپایی موکب دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور در کربلا به خراسان شمالی واگذار شده است، تصریح کرد: در همین راستا ۲۰ میلیارد ریال اعتبار جذب و تیم ارزیابی دانشگاه برای محل برپایی موکب نیز به کربلای معلی اعزام شده اند.

  انتهای پیام

  برچسب ها

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *