اجرای ۱۳۷ کیلومتر خط انتقال آب شرب در سطح روستاهای ۴ مجتمع آبرسانی خراسان شمالی
اجرای ۱۳۷ کیلومتر خط انتقال آب شرب در سطح روستاهای ۴ مجتمع آبرسانی خراسان شمالی

ایسنا/خراسان شمالی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی از اجرای ۱۳۷ کیلومتر خط انتقال آب شرب در سطح روستاهای چهار مجتمع آبرسانی این استان خبر داد. رضا نعیمی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در پنج ماهه نخست سال جاری، بیش از ۱۳۷ کیلومتر خط انتقال در سطح روستاهای چهار مجتمع آبرسانی […]

ایسنا/خراسان شمالی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی از اجرای ۱۳۷ کیلومتر خط انتقال آب شرب در سطح روستاهای چهار مجتمع آبرسانی این استان خبر داد.

رضا نعیمی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در پنج ماهه نخست سال جاری، بیش از ۱۳۷ کیلومتر خط انتقال در سطح روستاهای چهار مجتمع آبرسانی پایین دست سد شیرین دره در شهرستان های بجنورد و مانه و سملقان، مجتمع پرسه سو سفلی در شهرستان راز و جرگلان، مجتمع زیدر سرانی (گیفان) در شهرستان شیروان، مجتمع کهنه جلگه در شهرستان مانه و سملقان اجرا شد.

وی با اشاره به طرح جهاد آبرسانی گفت: این پروژه های محرومیت زدایی با همکاری قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در حال اجرا هستند و تاکنون ۱۳۷ کیلومتر از خطوط انتقال این پروژه ها اجرا شده است و حدود ۲۰۸ کیلومتر دیگر نیز باید مطابق قرارداد که مدت آن سه ساله می باشد، اجرا شود.

نعیمی افزود: در سه مجتمع آبرسانی پایین دست سد شیرین دره، پرسه سو سفلی و زیدر سرانی ( در منطقه گیفان) علاوه بر اجرای خط انتقال، در مجموع ۶۱ کیلومتر توسعه و اصلاح شبکه توزیع آب شرب نیز اجرا شده است.

وی ادامه داد: به علت نبود منابع آبی پایدار در بسیاری از روستاها، پروژه های آبرسانی در قالب مجتمع که دربرگیرنده چندین روستا می باشد، اجرا می شود.

انتهای پیام