×
×
آخرین اخبار

کلاهبرداری ۵۲ میلیارد ریالی با ترفند واریز سود سهام عدالت

 • کد نوشته: 47902
 • ۱۴۰۲-۰۸-۱۱
 • 50 بازدید
 • ۰
 • رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه‌ و بویراحمد از دستگیری یک کلاهبردار که با ترفند واریز سود سهام عدالت از حساب بانکی مردم ؛ ۵۲ میلیارد ریال برداشت غیر مجاز می کرد، خبر داد. پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ سید مهدی عمران فر، رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه‌ و بویراحمد در تشریح این خبر گفت: این […]

  کلاهبرداری ۵۲ میلیارد ریالی با ترفند واریز سود سهام عدالت
 • رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه‌ و بویراحمد از دستگیری یک کلاهبردار که با ترفند واریز سود سهام عدالت از حساب بانکی مردم ؛ ۵۲ میلیارد ریال برداشت غیر مجاز می کرد، خبر داد.

  پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: سرهنگ سید مهدی عمران فر، رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه‌ و بویراحمد در تشریح این خبر گفت: این کلاهبردار در مرحله نخست ، لینکی جعلی با عنوان دریافت سود سهام عدالت طراحی و در فضای مجازی بخصوص تلگرام منتشر می کرد و افرادی که روی این لینک کلیک کرده و لینک را باز می کردند گوشی و نرم افزارهای فضای مجازی آنها هک می شد و کلاهبردار به متن‌ پیامک های شخصی آنها دسترسی پیدا می‌کرد.

  رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با توجه به دسترسی این کلاهبردار به پیامک های مخاطبان، حساب های کاربری در تلگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی قربانیان را هک می نمود و سپس از موجودی حساب آنها برداشت غیر مجاز می‌کرد؛ متهم از بیش از ۱۷۰۰ کارت و حساب بانکی مجموعا ۵۲ میلیارد ریال پول برداشت کرده است.

  سرهنگ عمران فر تصریح کرد: متهم به منظور پولشویی در برنامه دیوار به شگردهای مختلف و آگهی جعلی ، افتتاح حساب می‌کرد. این متهم از سادگی قربانیان سوء استفاده نموده و نام کاربری و رمز این برنامه‌ها را از آن‌ها دریافت می نمود و به راحتی با این روش مبالغ سرقتی و کلاهبرداری شده از مردم را به حساب آن‌ها واریز و برداشت غیر مجاز می‌کرد.

  رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir بخش ارتباطات مردمی و از طریق مرکز فوریت های سایبری به شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ گزارش نمایند.

  برچسب ها

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *