همایش تجلیل از ۵۰۰ موسسه خیریه و تشکل مردمی استان گلستان برگزارشد.
همایش تجلیل از ۵۰۰ موسسه خیریه و تشکل مردمی استان گلستان برگزارشد.

تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ ۱۱:۵۲ حوزه انتشار: گلستان شناسه خبر: ۴۸۸۵۲۱ مدیرکل کمیته امداد استان گلستان خبر داد: نشان والی مهر استان گلستان به موسسه خیریه صباح رسید. دراین همایش جعفرصباغیان قائم مقام کمیته امداد، حبیب اله آسوده معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد کشور و استاندارگلستان و نماینده ولی فقیه دراستان نیز حضور داشتند به […]

تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ ۱۱:۵۲

حوزه انتشار: گلستان

شناسه خبر: ۴۸۸۵۲۱

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان خبر داد:

نشان والی مهر استان گلستان به موسسه خیریه صباح رسید.

دراین همایش جعفرصباغیان قائم مقام کمیته امداد، حبیب اله آسوده معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد کشور و استاندارگلستان و نماینده ولی فقیه دراستان نیز حضور داشتند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، عیسی بابایی مدیرکل کمیته امداد استان گلستان در همایش تجلیل از ۵۰۰ موسسه خیریه وتشکل مردمی استان گلستان گفت: دراین همایش جعفرصباغیان قائم مقام کمیته امداد و حبیب اله آسوده معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد کشور و همچنین علی محمد زنگانه استاندارگلستان و آیت اله نورمفیدی ، نماینده معزز ولی فقیه دراستان وامام جمعه گرگان و جمعی از فرمانداران و مدیران کل دستگاههای اجرایی نیز حضور داشتند.

بابایی در این همایش با تشکر از موسسه های خیریه و تشکل های مردمی در کمک به نیازمندان، گفت: این همایش به منظور شناسایی و معرفی الگوهای موفق در ارائه خدمت به نیازمندان و زمینه سازی گسترش هم افزایی گروهای مردمی در فضای خیر و احسان و نهادینه کردن فرهنگ توسعه و همکاری گروه های مردمی در خدمت رسانی برگزار شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان افزود: تعامل و هم افزایی با موسسات خیریه فعال درحوزه انفاق و احسان و استفاده از ظرفیت آنها یکی از برنامه های کمیته امداد است.

وی از زحمات خیرین که در ایام کرونا، سیل و مناسبت های مختلف به کمک نیازمندان شتافتند قدردانی کرد و گفت: در این برنامه از همه تشکل ها و موسسات و دستگاه هایی که در بحث احسان و انفاق همکاری داشتند تقدیر خواهد شد و صرفا کمیته امداد ملاک نیست.

عیسی بابایی تصریح کرد: در مجموعه کمیته امداد استان، ۳۲۰ مرکز نیکوکاری در استان فعال هستند.

مدیر کل کمیته امداد گلستان گفت: در نیمه نخست امسال، بیش از پنجاه و یک میلیارد تومان توسط مراکز نیکوکاری در استان جمع آوری و برای نیازمندان استان هزینه شده است.

وی اضافه کرد: مراکز نیکوکاری در سال گذشته نیز  بیش از ۲۵۰ میلیارد تومان جمع آوری و برای مددجویان ونیازمندان سطح استان در زمینه های مختلف اعم از درمان، کمک به ساخت وتعمیر مسکن، تهیه بسته های حمایتی ، کمک به تهیه جهیزیه و لوازم ضروری منزل ،هزینه کردند.

گلستان در بخش صنعت از رشد ۷.۹ درصدی برخوردار است

علی‌محمد زنگانه،استاندار گلستان در همایش تجلیل از ۵۰۰ مؤسسه خیریه و تشکل مردمی استان گلستان، اظهار کرد: همان طور که مقام معظم رهبری (مدظله العالی)  فرمودند جهاد تبیین یک واجب عینی است ، همه ما نسبت به فرمایش ایشان مسئولیت داریم.

وی با اشاره به اینکه با کمک مردم، مدیران، کارشناسان و مسئولان استان توانستیم شرایط خوبی را در استان رقم بزنیم، افزود: بر اساس شاخصه‌های مرکز آمار کشور، استان گلستان توانسته از جایگاه منفی اقتصادی به جایگاه رشد مثبت ۳ دست یابد.

وی ادامه داد: استان گلستان در حوزه‌های چون کشاورزی، صنعت، معدن و خدمات جزو سه استان برتر در کشور شناخته شده است که این روند در ۶ ماه ابتدای سال استمرار داشته است.

استاندار گلستان با اشاره به اینکه استان در بخش صنعت از رشد ۷.۹ درصدی برخوردار است، گفت: اعتبار تملک دارایی در دو سال آخر دولت قبل چهار هزار میلیارد تومان بود که این رقم در دو سال دولت سیزدهم به ۱۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان رسیده است.

تلاش کمیته امداد درتوانمند سازی و  ارایه خدمات به محرومان ستودنی است

آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده  معزز ولی فقیه دراستان گلستان وامام جمعه گرگان  در همایش تجلیل از ۵۰۰ موسسه خیریه و تشکل مردمی استان گلستان اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) در دوران انقلاب اسلامی خدمات بسیار ارزشمند داشته و باید از این نهاد مقدس و انقلابی به خوبی قدردانی شود.

وی بیان کرد: روحیه خدمت‌رسانی به مردم نیازمند باید در میان امت اسلامی بیش از بیش تقویت شود.

وی ضمن تقدیر از خیرین در امورات کمیته امداد، خاطرنشان کرد: هر دولتی نمی‌تواند به تنهایی و به طور کامل از مردم حمایت کند و برای رسیدن به این هدف باید از ظرفیت خیرین استفاده کرد.

گفتنی است دراین همایش از ۲۰ موسسه خیریه ، گروه جهادی و مرکز نیکوکاری منتخب تقدیر و نشان والی مهر به موسسه خیریه صباح تعلق گرفت.

انتهای پیام .


استان گلستان, کمیته امداد،همایش موسسات وتشکل های مردمی