×
×

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان
کشف‌وضبط۴۶۷قلم اشیافرهنگی-تاریخی از دو باندقاچاق/ به همراه‌فیلم‌وعکس

 • کد نوشته: 51410
 • ۱۴۰۲-۱۱-۰۸
 • ۰
 • محمدجواد ساوری امروز یکشنبه ۸ بهمن‌ماه ۱۴۰۲ در گفتگو با خبرنگار بازار کسب و کار آنلاین در محل موزه باستان‌شناسی گرگان، اظهار کرد: با همکاری ویژه دستگاه‌های نظامی و انتظامی و نیروهای یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان در دو عملیات مجزا دو محموله اشیا فرهنگی-تاریخی شامل ۴۶۷ قلم شیء مربوط به عصر مفرغ از ۳۵۰۰ تا ۱۲۰۰ سال پیش از میلاد تا معاصر شهرستان‌های گنبدکاووس و گرگان کشف و ضبط شد.
  کشف‌وضبط۴۶۷قلم اشیافرهنگی-تاریخی از دو باندقاچاق/ به همراه‌فیلم‌وعکس
 • تبلیغ هدفمند

  مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان از کشف و ضبط ۴۶۷ قلم اشیا فرهنگی-تاریخی از دو باند قاچاق اموال تاریخی در استان با همکاری دستگاه‌های امنیتی و انتظامی خبر داد.

  محمدجواد ساوری امروز یکشنبه ۸ بهمن‌ماه ۱۴۰۲ در گفتگو با خبرنگار بازار کسب و کار آنلاین در محل موزه باستان‌شناسی گرگان، اظهار کرد: با همکاری ویژه دستگاه‌های نظامی و انتظامی و نیروهای یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان در دو عملیات مجزا دو محموله اشیا فرهنگی-تاریخی شامل ۴۶۷ قلم شیء مربوط به عصر مفرغ از ۳۵۰۰ تا ۱۲۰۰ سال پیش از میلاد تا معاصر شهرستان‌های گنبدکاووس و گرگان کشف و ضبط شد.

  وی با اشاره به این‌که ۱۴۲ قلم شیء در شهرستان گنبدکاووس و ۴۲۵ قلم شیء در شهرستان گرگان کشف و ضبط شد، یادآور شد: دراین‌ارتباط دو نفر دستگیر شدند که برای سیر مراحل قانونی و قضایی تحویل نیروی انتظامی شدند.

   

   

  ساوری در ادامه افزود: این اشیا که شامل جنگ‌افزارها، اشیا آیینی، زیورآلات طلایی و مفرغی، سکه‌های متأخر، اشیا آشپزخانه‌ای، سفال (عموماً ظروف منقاردار هخامنشی) و ظروف سنگی است، به موزه باستان‌شناسی گرگان منتقل شد.

  وی تصریح کرد: این اشیا فرهنگی-تاریخی نشان از عقبه تاریخی، تمدنی و فرهنگی غنی جای‌جای پهنه سرزمینی کشور عزیزمان است.

  مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان در پایان بیان کرد: نیروهای یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان به‌صورت شبانه‌روزی در حال نظارت مناطق تاریخی سطح استان هستند و هرگونه گزارش و اخبار تخلف به‌سرعت پیگیری خواهد شد؛ ازاین‌رو از همه مردم استان درخواست داریم در صورت مشاهده هرگونه موردی در این خصوص مراتب را با شماره تماس ۳۲۲۴۱۵۵۷-۰۱۷ در میان بگذارند.

   

  نویسنده: عقیل مهقانی
  منبع: بازار کسب کار آنلاین

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *