×
×

رئیس سازمان غذا و دارو
رمدسیویر داروی که در بازار سیاه است تقلبی است

 • کد نوشته: 5267
 • ۱۳۹۹-۰۴-۲۲
 • ۰
 • رئیس سازمان غذا و دارو با هشدار نسبت به نمونه‌های تقلبی داروی رمدسیویر در بازار سیاه که با قیمت‌های نجومی هم به فروش می‌رسد، از پزشکان خواست تا زمان تایید اثربخشی این دارو از سوی کمیته علمی کرونا، از تجویز آن خودداری کنند.
  رمدسیویر داروی که در بازار سیاه است تقلبی است
 • تبلیغ هدفمند

  رئیس سازمان غذا و دارو با هشدار نسبت به نمونه‌های تقلبی داروی رمدسیویر در بازار سیاه که با قیمت‌های نجومی هم به فروش می‌رسد، از پزشکان خواست تا زمان تایید اثربخشی این دارو از سوی کمیته علمی کرونا، از تجویز آن خودداری کنند.

  به گزارش روز یکشنبه سازمان غذا و دارو، محمدرضا شانه‌ساز در حاشیه مراسم انعقاد تفاهمنامه احداث شهرک دارویی کیش در جمع خبرنگاران، در مورد داروی رمدسیویر گفت: بارها عنوان کرده ایم که ظرفیت تولید هر دارویی را  که برای درمان کرونا مورد تائید قرار گیرد، ظرف کوتاهترین مدت در داخل کشور داریم. 

  وی افزود: اثربخشی داروی رمدسیویر در درمان کرونا هنوز مورد تایید نهایی قرار نگرفته است. منتظر تایید نهایی مطالعات بالینی روی این دارو هستیم و به محض اینکه نتایج این مطالعات اعلام شود، در کوتاهترین زمان می‌توانیم این داروها را تولید کنیم.

  شانه ساز گفت: چند مورد از داروهای دیگری که موارد مصرف آن برای بیماری های دیگر بوده و در درمان کرونا مطرح شده، در کشور تولید می شود. هر زمان که کمیته علمی ستاد ملی کرونا اعلام کند، اسامی این داروها را اعلام می‌کنیم و اطمینان می‌دهیم که به واسطه داروسازی قوی که در کشور داریم، ظرفیت تولید همه این داروها در کشور فراهم شده و ظرفیت تولید وجود دارد؛ بنابراین مردم و بیماران نباید از این بابت نگرانی داشته باشند و فقط منتظر نتیجه نهایی مطالعات بالینی باشند.

  رییس سازمان غذا و دارو افزود: از همکاران پزشک خواهش می‌کنیم که تا زمانی که کمیته علمی تاییدیه داروی رمدسیویر را نداده، آن را تجویز نکنند. مساله دوم این است که این داروها قبلا در قالب مطالعات بالینی در کشور تامین شده است و در اختیار است. سوم اینکه مردم این داروها را از مراکز غیرمجاز تهیه نکنند.

  اکنون تعداد زیادی از نمونه‌هایی به دست ما رسیده که خانواده ها با قیمت‌های بسیار بالای نجومی تهیه کرده، اما آن دارو اصلا رمدسیویر نیست، بلکه یک داروی دیگر بوده که جلد آن را تغییر دادند و به جای رمدسیویر ارائه داده اند.

  برخورد مراجع قضایی و انتظامی با متخلفان

  شانه ساز گفت: افرادی هستند که از مردم در این‌حوزه سوءاستفاده می‌کنند. از قوه قضاییه و مراجع انتظامی و امنیتی می‌خواهیم که با آنها برخورد کنند و مجددا از همکاران پزشک خواهش می‌کنیم. تا زمانی که تایید نهایی این دارو اعلام نشده، آن را تجویز نکنند. زیرا هنوز نمی‌توانیم این دارو را به صورت عام توزیع کنیم و به همه بیمارستان‌ها ارائه دهیم. اگر تاثیر این دارو در درمان کرونا توسط کمیته علمی تایید شود، آن را در چند هفته اول از مسیر واردات تامین می‌کنیم و بعد از آن بلافاصله کل نیاز کشور را می‌توانیم از محل تولید داخلی تامین کنیم.

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *