×
×

نبود اینترنت برای مدارس در ۷۴ نقطه خراسان شمال

 • کد نوشته: 5599
 • ۱۳۹۹-۰۴-۳۰
 • ۰
 • رییس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: اکنون مدارس استان در ۷۴ نقطه اینترنت ندارد که تلاش داریم تا پایان مردادماه، ارتباط برای آنان برقرار شود.
  نبود اینترنت برای مدارس در ۷۴ نقطه خراسان شمال
 • تبلیغ هدفمند

  رییس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: اکنون مدارس استان در ۷۴ نقطه اینترنت ندارد که تلاش داریم تا پایان مردادماه، ارتباط برای آنان برقرار شود. 

  فرامرز صدقی اظهار داشت: بر اساس برنامه ششم توسعه، با همکاری آموزش و پرورش، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت زیرساخت، بسترهای لازم را در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت و روستاهای بالای ۲۰ خانوار فراهم کنند که در این صورت، تمام روستاهای مزبور، از بسترهای لازم برای آموزش های مجازی بهره مند می شوند.

  وی افزود: هزار و ۲۰۰ مدرسه استان در ۷۲۴ نقطه که بیشتر آن در مناطق روستایی قرار دارد، اینترنت نداشته و یا کیفیت آن مناسب نبود، مشمول این طرح شدند.

  صدقی خاطرنشان کرد: در این زمینه، ۶۶۰ مدرسه در نقاط شهری، مشمول این طرح بودند که تمام آنان، با تغییر سرویس، از اینترنت رایگان بهره مند شده اند. 

  نبود اینترنت برای مدارس در ۷۴ نقطه خراسان شمال
  نبود اینترنت برای مدارس در ۷۴ نقطه خراسان شمال

  وی افزود: در مراحل مختلف، مشکلات اینترنت مدارس با تغییر سرویس اینترنت به رایگان و یا با فراهم کردن مودم رایگان، مرتفع شده است، در مدارسی که از داشتن تلفن ثابت بی بهره اند، خط رایگان و اینترنت ای. دی. اس. ال در اختیار قرار گرفت و در مدارسی که زیر ساخت تلفن ثابت و یا ای. دی. اس. ال وجود ندارد، قرار است تجهیزات رایگان مخابراتی (مودم سیار) در اختیار قرار گیرد.  

  وی خاطرنشان کرد: برای تامین اینترنت مدارس در نقاط روستایی و عشیاری در ۱۲۰ نقطه هم، در مرحله نخست، تامین اینترنت سیار برای ۴۶ نقطه در دست اجرا است که تا پایان این هفته محقق می شود.

  رییس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی افزود: اینترنت در مابقی نقاط هم تا پایان مردادماه تامین می شود.

  وی در بخش دیگر سخنان خود از راه اندازی سامانه خدمات الکترونیک برای فرهنگیان بازنشسته در استان خبر داد و گفت: پیش از این فرهنگیان بازنشسته، برای دریافت خدمات به صورت الکترونیکی با مشکلاتی روبه رو بودند که با راه اندازی سامانه جدید، مشکلات قبل، مرتفع شده است. 

  رییس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی افزود: در راستای رفاه بازنشستگان، خدمات به این قشر در این سامانه به راحتی قابل ارائه است. 

  ۱۸۰ هزار دانش آموز و پیش دبستانی در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه خراسان شمالی زیر نظر ۱۴ هزار معلم، تحصیل می کنند. 

  اخبار مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *