دمینوی دو اتحادیه کشوری و موسسات قرآنی
دمینوی دو اتحادیه کشوری و موسسات قرآنی
رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت:در سطح استان 300 موسسه قرآن و عترت دارای مجوز از ادره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و تبلیغات اسلامی فعالیت می کنند.

رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان گفت:در سطح استان ۳۰۰ موسسه قرآن و عترت دارای مجوز از ادره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و تبلیغات اسلامی فعالیت می کنند.

محمد رعیت با اشاره به مطلب فوق در خصوص چگونگی انتخابات به خبرنگاران گفت: در این انتخابات از استان گلستان سه داوطلب داشتیم که دو نفر متقاضی حضور در هیئت مدیره مؤسسات قرآن و عترت اتحادیه کشور و یک نفر داوطلب عضویت در هیئت بازرسان مؤسسات قرآن و عترت کشور بودند.

وی در ادامه تصریح کرد: در استان گلستان هفت مؤسسه قرآن و عترت از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و هفت مؤسسه قرآن و عترت زیر مجموعه اداره کل تبلیغات اسلامی استان گلستان حق رأی دارند.

در ادامه تصریح کرد: در گذشته انتخابات هیئت مدیره موسسات قرآن و عترت به صورت مجزا در اداره کل تبلیغات اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شد اما بدلیل هم افزایی بیشتر یک اتحادیه مستقل در کشور، در حوزه مؤسسات قرآن و عترت شکل گرفته است.

رئیس گروه قرآن و عترت به تعداد رای ها اشاره نمود و خاطر نشان کرد: از استان گلستان ۱۴ رأی و در کل کشور ۵۹۵ نفر حق رأی دارند و امیدواریم با برگزاری این انتخابات گام بزرگی برای خدمت به جامعه قرآنی رقم بخورد.

رعیت در پایان گفت: امیدواریم در حوزه فعالیت های قرآنی و این رسالت خطیر در گام دوم انقلاب اسلامی شاهد تحول و پویایی بیشتر باشیم.

دمینوی دو اتحادیه کشوری و موسسات قرآنی
دمینوی دو اتحادیه کشوری و موسسات قرآنی

گفتنی است؛ انتخابات هیئت مدیره باحضور نماینده محترم مردم گرگان و آق قلا و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، آقای یازرلو معاون هنری سینمایی و سمعی بصری و نماینده اداره کل، خانم عسگری رئیس حراست اداره کل، جناب آقای حسینی واعظ نماینده سازمان تبلیغات اسلامی استان، نمایندگان معرفی شده از جانب دو اتحادیه جمعه ۳ مردادماه ۹۹ در سالن اجتماعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان برگزار شد.

شایان ذکر است آغاز فرایند انتخابات طبق زمانبندی با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی به منظور پیشگیری از انتقال بیماری کرونا به صورت وبینار در کشور برگزار شد.