برکناری‌پیمانکار دومین‌تقاطع‌غیرهمسطح شهر بوشهر
برکناری‌پیمانکار دومین‌تقاطع‌غیرهمسطح شهر بوشهر
ربه گزارش بازار کسب و کار به نقل از ایرنا، مهرداد ستوده روز سه‌شنبه در نشست شورای فنی استان بوشهر با انتقاد از عملکرد شرکت­‌های جهاد نصر در پروژه­‌های عمرانی استان بوشهر افزود: این شرکت‌ها در هر پروژه­‌ای در استان ورود کردند، به دلیل نبود برنامه‌ریزی صحیح و ناتوانی در انجام درست و به موقع پروژه‌ها، مدیریت استان را با مشکل روبرو کردند.

معاون عمرانی استانداری بوشهر گفت: با تصمیم شورای فنی این استان شرکت جهاد نصرمیثاق اهواز به عنوان پیمانکار تقاطع غیر همسطح شهید مطهری بوشهر از فرایند اجرای این پروژه کنار گذاشته شد.

برکناری‌پیمانکار دومین‌تقاطع‌غیرهمسطح شهر بوشهر
برکناری‌پیمانکار دومین‌تقاطع‌غیرهمسطح شهر بوشهر
برکناری‌پیمانکار دومین‌تقاطع‌غیرهمسطح شهر بوشهر

به گزارش بازار کسب و کار به نقل از ایرنا، مهرداد ستوده روز سه‌شنبه در نشست شورای فنی استان بوشهر با انتقاد از عملکرد شرکت­‌های جهاد نصر در پروژه­‌های عمرانی استان بوشهر افزود:  این شرکت‌ها در هر پروژه­‌ای در استان ورود کردند، به دلیل نبود برنامه‌ریزی صحیح و ناتوانی در انجام درست و به موقع پروژه‌ها، مدیریت استان را با مشکل روبرو کردند.

وی بیان کرد: شهردار بوشهر موظف شد در کوتاه­‌ترین زمان با قید فوریت مناقصه مابقی پروژه را برگزار کند تا در آینده نزدیک با ارزیابی و دقت در انتخاب یک پیمانکار توانمند دومین تقاطع غیرهمسطح بوشهر افتتاح و بهره­‌برداری شود.

ستوده یادآور شد: باحمایت استاندار اگر نیاز باشد، استانداری در سال­ جاری از اعتبارات استانی به شهرداری بوشهر کمک بیشتری می‌کند تا با انتخاب یک پیمانکار مناسب پروژه دومین تقاطع غیر همسطح  بوشهر به سامان برسد. 

وی عنوان کرد: وظیفه انتخاب و انجام پروژه به‌عهده شهرداری است، استانداری هم باید از منابع مختلف تامین اعتبار کند که با وجود محدودیت­‌های اعتباری، تامین منابع مالی شهرداری­‌ها به خصوص شهرداری بوشهر در سال‌های اخیر بی­‌نظیر بوده است.

ستوده اظهار کرد: برای اجرای پروژه غیر همسطح شهید مطهری بوشهر ۱۱۰ میلیارد ریال در ابتدای کار به شهرداری بوشهر پرداخت شده است و اگر این پروژه دست پیمانکاران بومی استان بود امروز مورد بهره برداری قرار می‌گرفت.

معاون عمرانی استانداری بوشهر افزود: بی تردید پیمانکاران بومی استان در دوره‌های مختلف ثابت کردند که اگر دستگاه‌های اجرایی استان به آنها اعتماد کنند، می‌توانند کارهای بزرگی انجام بدهند.

ستوده تاکید کرد: شهرداران استان نیز باید در شرایط خصوصی پیمان طوری قانونمند شرایط را فراهم آورند که اهلیت سنجی واقعی صورت گیرد و از وجود نارسایی در انجام پروژه‌ها جلوگیری شود.

تقاطع غیر همسطح سردار سلیمانی بعنوان دومین تقاطع غیر همسطح شهربوشهر از تیرماه سال ۹۸ عملیات اجرایی آن با اعتبار ۳۲۴ میلیارد و ۶۴۷ میلیون ریال آغاز شد و طبق برنامه زمانبندی در قرارداد باید در مدت ۱۸ ماه به پایان می‌رسید این در حالی است  که بعد از ۲۲ ماه همچنان زیر۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.