ایسنا/خراسان شمالی دبیر شورای هماهنگی بانک‌های خراسان‌شمالی گفت: تا روز گذشته حدود ۸۰۰۰ نفر از مردم این استان توانستند ارز اربعین را دریافت کنند. حسین شریفان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: امسال برای اولین بار تصمیم بر این گرفته شد تا به ازای هر نفر ۲۰۰ هزار دینار عراقی به زائران تحویل […]

ایسنا/خراسان شمالی دبیر شورای هماهنگی بانک‌های خراسان‌شمالی گفت: تا روز گذشته حدود ۸۰۰۰ نفر از مردم این استان توانستند ارز اربعین را دریافت کنند.

حسین شریفان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: امسال برای اولین بار تصمیم بر این گرفته شد تا به ازای هر نفر ۲۰۰ هزار دینار عراقی به زائران تحویل داده شود.

وی افزود: بانک های ملی، سپه، صادرات، تجارت و پست بانک، بانک هایی هستند که از طریق آن ها ارز تحویل زائران داده می شود.

شریفان ادامه داد: پنج شعبه مذکور تا ساعت ۱۸ باز بوده و آماده خدمات رسانی به مردم هستند و در این ارتباط اطلاع رسانی نیز شده است.

وی با اشاره به اینکه با حجم زیادی از مراجعه کنندگان در ساعت صبح در بانک ها برای دریافت ارز اربعین مواجه هستیم، تاکید کرد: افراد می توانند برای دریافت ارز مورد نظر بعد از ظهر به بانک مراجعه داشته باشند.

این مقام مسئول تصریح کرد: برای ارائه ارز به زائران، سه تا چهار برابر مراجعه کننده، ارز پیش بینی شده بود.

وی توضیح داد: تا پایان روز شنبه چهارم شهریور ماه دو هزار و ۳۷۶ نفر به بانک ملی، ۹۵۰ نفر به بانک سپه، ۲۲۵ نفر به بانک تجارت، ۵۰۰ نفر به بانک صادرات و ۱۴۲۹ نفر نیز به پست بانک مراجعه کرده اند.

به گفته دبیر شورای هماهنگی بانک‌های خراسان‌شمالی، به نظر می رسد حدود دو تا سه هزار نفر نیز روز گذشته برای دریافت ارز به بانک های مذکور مراجعه کرده اند.

وی در ادامه به مطالبات بانکی نیز اشاره کرد و گفت: افزایش مطالبات بانکی چالشی برای بانک های استان است و بی تردید مشکلاتی برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و فرزند آوری ایجاد خواهد کرد.

شریفیان با اشاره به اینکه مطالبات بانکی باید به چرخه تولید بازگردد، خاطرنشان کرد: مطالبات غیر جاری باعث کاهش توان مالی بانک در اعطای تسهیلات جدید می‌شود.

انتهای پیام